| Olivianette a întrebat:

Bună!
Vreau si eu sa primesc un sfat.
In ultima vreme mi se întâmplă lucruri foarte ciudate.
Vreau sa luati asta in serios. Deci :
Eram intr o zi in pat si ma uitam pe geam intr-un loc unde era numai cer. Efectiv nu aveai ce vedea acolo decat nori de ploaie. Si nici nu stiam de ce ma uit acolo. Dupa mai mult timp apare un fulger care incepe FIX de unde ma uitam eu. Am ramas surprinsa asa ca m-am dus in sufragerie si m-am uitat in alt loc random de pe cer si tot spuneam in gand ca acolo va fi un fulger...normal ca credeam ca nu o sa se intample nimic dar... Iarasi. Fix acolo. Si chestia este ca a inceput si de unde ma uitam eu.
Alta data cand eram mica si mergeam la bunica tot luam apa si incepeam sa dau cu ea peste tot si chiar venea ploaie. Dar nu o data s-a intamplat asta. De fiecare data cand faceam asa.
Si legat de vise. Am avut un vis FOARTE ciudat si foarte lung. Si imi amintesc fiecare mic detaliu din el... Era vorba despre un om ce trebuia sa mearga pe lumea cealalta. Parea un om rau si avea nevoie de mine pentru a face asta. Parea foarte ingrijorat. M a dus intr-un loc si ma uitam la cer. Nici nu va pot spune cum arata. Era magnific. Arata ca o explozie de roz mov si albastru. Dupa care, in timp ce el s-a dus eu puteam sa merg printre oameni fara ca acestia sa ma vadă. Cand ma intorc trebuie sa ma duc pe un deal aproape de un port unde cica era singurul loc din lume unde se putea vedea luna si soarele in acelasi timp pe cer. Am ajuns acolo si totul era asa frumos. Nici nu pot descrie. Pur si simplu am inchis ochii si mergeam prin univers. Dar aud niste tipete si deschid speriata ochii. Era o fata cu un lant foarte foarte ciudat. In spatele ei erau niste oameni care tipau si ii apara de niste soldati cu armura neagra. Ma vede si ma ia de mana si ma duce in spatele unei cladiri cu semne ciudate. Si imi da un talisman sau ce era ala fix ca al ei. Stiu ca visele sunt recreerea la ce ai mai vazut pe parcursul zilei dar, ati m ai vazut vreodata un talisman cu doua amulete? Una dintre ele era un fel piatra ce avea sculptata o spirala si cealalta era un fel de cristal albastru dreptunghiular. Ma duce inapoi si eu ma uit la luna. Ridic mana si o invart si luna se invartea odata cu mana mea... Si atunci se termina visul si ATAT de real parea incat mi am dus mana la gat sa vad daca mai am talismanul. Si nu odata, ci de 3 ori.
Of. Ma lungesc foarte mult si stiu ca o sa credeti ca sunt ciudata si inventez dar eu chiar vreau sa stiu ce se intampla. Mergeam spre scoala si telefonul meu avea 31 la suta si cand ajung la scoala imi arata 60...si il tinusem in mana.
Stiu ca site ul asta nu e cel mai bun site de a intreba asta dar... Este ciudat... Nu stiu. Sper ca puteti sa imi dati un sfat.

Răspuns Câştigător
| Valyasdfg a răspuns:

Stai liniștită suntem toți la fel, lumea asta, universul ăsta nu-i chiar așa de simplu...nu suntem doar niste simpli oameni, nu ne naștem, ne înmulțim, și apoi să murim, avem un scop în lumea asta, nu suntem așa de capul nostru, și eu am vise câteodată ca ale tale, cât ești pe pământ vei fi într-un total și neterminat
mister neelucidat, după ce mori va urma alt mister, universul e ceva fără cuvinte, tu doar sa nu uiți să te rogi lui Dumnezeu