| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Ziua ajutați-mă cu niște sfaturi va rog!
Acum ceva timp m-am îndrăgostit de un băiat. Și într-o zi mi-am făcut curaj și am mers la magazinul unde lucrează și i-am spus! Ca îl plac, la felul cum mă privește, îmi zâmbește, îmi spune sa ai grija de tine mai mult decât trebuie. Imi ești simpatică. Toate astea m-au atras la el și m-a făcut sa ma îndrăgesc de el nebunește.
Acum de ceva timp. El nu mai îmi răspunde la mesaje.Mi-a băgat nr.de telefon la bloc. Apoi eu am schimbat 3 cartele ca sa pot sa vb cu el din nou, sa-i aud vocea.
Și el acum se comporta indiferent cu mine.Cum ar fi ..trece pe lângă mine! Mă privește atent și răspunde la mine! Dar nu îmi spune ce simte pentru mine, trece mereu peste subiect.
Și de 2 săptămâni nu l-am mai cautat deloc și nici nu am mai vb cu el ..credeți că indiferenta mea fata de el o să-l atragă? Chiar dacă nu mă doare într-un fel sau altul?
I-am arătat ca sunt acolo pentru el, dar el nimic, i-am luat un parfum. O mica atenție să-i spun asa.
Tot sa-i arat ca tin la el Și tot nimic.
Ce aș putea să fac sa meargă? Mulțumesc frumos! Pentru răspuns!♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca iti complici prea mult existenta si te dai peste cap pentru cineva care nu mai merita niciun minut din timpul tau.Degeaba mai incerci, ti-am spus, nu merita sa te umilesti incercand sa-l faci sa se razgandeasca. Daca iti intorcea sentimentele nu ai fi ajuns in acest punct si daca avea bun simt ti-ar fi zis clar ca apreciaza dar este nevoit sa te refuze.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

@ MarioAlyna

Wow, dar tu esti periculoasa rau, cu obsesia asta pentru bietul om si nu m-ar mira sa nu fi chemata la Politie daca nu-i dai pace sa ti se puna indtrdictie sa-l mai concatezi sau apropii de el.

Te-a blocat, nu-ti mai raspunde la mesaje, inseamna ca NU vrea sa aiba de aface cu tine, deloc!
Da-i pace omului, ca nu-i normal sa hartuiesti pe cineva in halul asta.
Vezi-ti de concubinul tau si mai ales de copilasul care-l ai dej ain crestere si intretinere.

https://www.tpu.ro/utilizator/acwefw/intrebari/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Împărăția cerurilor se ia cu năvală, adică cu luptă, spun sfinții părinți. Provoacă o întâlnire.

| Simpatic a răspuns:

Sfatul meu este sa il lasi in pace si sa iti vezi de viata ta.
daca imi aduc aminte bine referitor la tine, esti o femeie maritata! nu judec, imi aduc aminte ce ai spus pe acel topic!

revenind la discutia actuala, prin faptul ca te-a blocat denota ca nu te vrea in viata lui, o sa zic ceva catalogat "urat" de catre unii (cel putin o inculta careia i-am zis ieri ca parea disperata in ceea ce a scris referitor la un baiat pe care vroia sa-l cunoasca, asa de tare s-a suparat pe adevarul ce i l-am spus!) dar numai arata ca esti disperata, ceea ce faci tu cam asta denota! este pacat de tine, nu este el ultimul barbat ramas in viata incat sa merite sacrificii! si in orice caz este clar ca el nu te vrea (cine stie din ce motive) si de aceea te ocoleste si te-a blocat! ar fi un semn suficient pentru a nu te mai baga in seama cu acest om!
eu zic inainte de a cunoaste barbati noi si de a fi intr-o relatie noua, sa lamuresti situatia actuala cu sotul tau abuziv!
toate cele bune!

| FreddieM a răspuns:

Nu te-ai întrebat, poate nu ești genul lui, poate e angajat în alta relație sau pur și simplu e gay. Un lucru e sigur, dacă as fi single, ma atragi ca persoana și îmi faci astfel de declarații, imediat ți-aș răspunde în mod similar, pe loc ești a mea. Dacă nu, degeaba faci eforturi, nu ești pentru mine și basta. Ba chiar m-aș simți stanjenit/deranjat de insistentele tale.
Îmi cer scuze, poate nu e chiar ce ai vrea sa auzi, dar asta e opinia mea sincera de bărbat.
Cheers

| anonim_4396 explică (pentru FreddieM):

Nu are relație. Și nu este gay?
E și scorpion. Și din câte am citit
Nu prea își asumă. Dar mulțumesc frumos! Pentru răspuns!
Oricum nu-l mai caut.dar na, nu se știe niciodată ca-nd.o sa vina o vreme când o sa fac același lucru. Cu el asa cum a făcut și el cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta îmi sună mai mult a obsesie iar el cred că a perceput-o ca disperare, de aceea te evita.
Recomandat e să-l lași în pace căci insistând îl vei îndepărta mai mult de tine decât să-l atragi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bună. Da am realizat și eu asta
Dar nu mai ma interesează.
Doar k o să-l tratez și eu tot cu indiferenta? și o sai para rău cred
Și când o vrea el.sa vina la mine atunci.o sa ma joc eu cu el cum vreau
Mulțumesc frumos! Pentru sfatul tău
Lam luat ca atare?♥️

| Lupică27 a răspuns:

Doamne fereste, lasa omu in pace! E clar ca nu te vrea poate are si nevasta eventual si copil.
Cum de esti tu asa sigura ca e fript dupa tine? am mai discutat asta o data e a doua oara cand postezi.

| anonim_4396 explică (pentru Lupică27):

Hai sa îți răspund la întrebare dacă tot insiști pe tema asta?
1 nu are copil
2 nu are nevasta
3 postez de câte ori vreau eu?
Punct?

| Lupică27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum de ai tu atata siguranta ca e indragostit de tine? din ce spui tu pare ca nici nu vrea sa aiba de a face cu tine.