| LovelyButterfly93 a întrebat:

Cam ce tipuri de caiete imi trebuie pentru clasa a 7-a?
Si la chimie imi trebuie de mate sau de romana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La chimie iti trebuie caiet de mate, preferabil mare.
In rest caiete ca si pana acum, dar probabil mai groase.
Bafta la cumparaturi!

1 răspuns:
| ImiUrascViata a răspuns:

Pai, eu te sfatuiesc daca profesorii nu sunt pretentiosi, sa-ti iei 1 caiet universal tongue, iar pe prima foaie sa scrie in ce ordine cum le-ai scris ca sa nu pierzi sirul. Dar daca sunt pretentiosi o sa trebuiasca sa iei caiete la toate materiile, intelegi de toate tipurile.
Iar la chimie este mai bine cu un caiet de mate deoarece o sa trebuiasca sa desenezi reactiile (romburile alea de benzen stii tu, sau nu laughing ). Scz daca ma insel, nu mai stiu daca te pune sa faci desen la chimie dar la fizica da, te va pune. Daca nu apar acele desene atunci caietul dictando va fi recomandat. Totusi profesorul are cuvantul el va spune ce pretentie are tongue sau daca nu are laughing.