| OoBunnyoO a întrebat:

Care este cel mai frumos gest pe care cineva l-a facut pentru voi?

28 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E greu de spus. Multe lucruri din pacate le uitam. Si uneori lucrurile frumoase facute de altii sunt umbrite de altele care nu sunt la fel de frumoase si pe care aleg sa le faca mai tarziu.
O sa ma indrept cu recunostinta spre o persoana la care ma gandeam acum cateva ore.
Am avut o perioada cand eram foarte depresiv si un utilizator de aici, tarziu, vazand o intrebare de-a mea m-a invitat la el pentru a mai iesi din cotidian. Am petrecut cateva zile impreuna, ne-am distrat si am simtit ca traiesc dupa multa vreme in care ma simteam fantoma. Imi amintesc cu drag zilele alea.

| Adry05 a răspuns:

Mai multe.
Cand o prietena mi-a spus sa nu ma uit la ceva pentru ca stie ca sunt sensibila
Cand prietenul meu a venit odata la usa mea cu un trandafir si ciocolata
Cand el trebuia sa vina peste 2 zile din vacanta si m-a mintit ca e inca acolo dar de fapt ajunsese acasa si a venit dupa mine in oras caci eu eram afara si ne-am intalnit pe drum
Cam atat, astea m-au impresionat cel mai mult, au mai fost multe lucruri marunte pe care inca le tin minte si ma bucura. happy

| Doub a răspuns:

Un copilaş a vrut să-mi dea bucata lui de ciocolată. Serios că aveam lacrimi în ochi.

| OoBunnyoO explică (pentru Doub):

Aww asta chiar este dragut. happy

| Lawliet14 a răspuns (pentru Doub):

Imi amintesc de asta! Pe strada, nu?

| Doub a răspuns (pentru Lawliet14):

De fapt, nu.laughing
Eram la o rudă.

| gemeni6226 a răspuns:

Au fost mai multe gesturi facute de altii pentru mine in viata mea, dar cel mai frumos gest a fost cand sotul m-a cerut de nevasta si a spus ca vreau sa fii mama copiilor mei.

| alexandrualind a răspuns:

Sa nu mor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca te doare de toate care s-au intamplat dar cel care ma "colpit" mai mult a fost acum un an cand stateam pe banca, asteptam autobuzul. Si cum stateam eu langa o femeie cam la 30 de ani am vazut ca tot se uita cu coada ochiului la mine( am incetat sa mai bag in seama oameni de genul, cum se stie ca sunt multi ciudati pe lumea asta ). Dupa vreo 10 minute se intoarce cu tot corpul spre mine si ma intreaba de ce sunt asa de trist ( chiar daca nu aveam nimic de genul, doar citeam plancardele de pe partea cealalta a strazii ). A fost totusi ceva, e prima persoana in viata mea care sa o doara atat de mult incat sa ma intrebe ceva de genul, a fost ceva "unic". Foarte banal, dar unic.

Tu?

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Hmm nu stiu exact care anume ar fi chiar cel mai frumos lucru, dar recent, din cauza stresului si a tuturor chestiilor "imposibile" pe care mi le-am propus la un moment dat ma dadusem batuta si chiar nu credeam ca voi reusi sa fac ceea ce mi-am propus, dar foarte multi oameni din jurul meu m-au incurajat si au continuat sa aiba incredere in mine. Familia, prietenii, prietenul etc. Este o senzatie destul de placuta atunci cand iti pierzi increderea in tine, ceilalti sa nu o faca.

Si cred ca un alt gest frumos care m-a surprins a fost de la o tipa care este americanca. Acum cateva luni cand am cunoscut-o, la un moment dat i-am povestit ca sunt extrem de curioasa sa vad ce gust are candy-cornul, sincera sa fiu si uitasem de conversatie. Iar intre timp ea a fost plecata in america si s-a intors si cu vreo doua, trei zile inainte de Halloween mi-a trimis un mesaj sa ne vedem pentru ca are ceva pentru mine. Evident, era o punga uriasa cu candy corn. big grin Am fost foarte fericita. laughing) Pentru mine a fost o curiozitate care m-a torturat de ani de zile. Am dormit foarte bine in seara respectiva. Iar a de Halloween am mancat bomboane, pana mi s-a facut rau. Am fost foarte satisfacuta. laughing

Nu stiu daca astea au fost chiar cele mai frumoase, dar astea au fost cele mai recente. Probabil primul ar fi oricum foarte aproape de top.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nimeni n-a făcut nimic pentru mine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Urmeaza sa fac eu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Anul tau tu mi-ai facut cel mai frumos gest ca mai acceptat pe fb tau

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

ce zici?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca urmeaza sa fac ceva frumos pentru tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

degeaba.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

pur și simplu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar te-a lasat iubi de ce esti asa depresiva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

nu m-a lăsat nimeni. sunt proastă rău, și merit să mă simt așa. nu mai întreba, că n-am chef.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar la ceva ne potrivim

| Lawliet14 a răspuns (pentru anonim_4396):

sad Copil frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi amintesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi amintesc.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Tatal meu mi-a oferit mie un pachet de biscuiti cand am fost mic si a renuntat la pachetul lui pentru servici happy

| MrLucas a răspuns:

Cel mai frumos gest l-a facut mama.Pe scurt, au fost complicatii foarte mari cu mine, doctorii i-au recomandat mamei sa renunte la mine daca vrea sa mai traiasca, insa ea nu a renuntat si uita-ne pe amandoi in viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrLucas):

A avut noroc se pare. Din pacate multe femei mor din cauza ca dau nastere unui copil

| Snejok a răspuns:

Cind eram clasa 5 un coleg de banca mi-a cumparat o ceasca cu numele meu, de ziua me ade nasterehappy si acum o pastrez chiar beu ceai din ea