| oceanoflove a întrebat:

Ce cafea solubila/ness preferati jacobs sau tchibo? Am incercat de la nesscafe dar avea un miros de ars.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic, cafeaua ness se face din cafea prajita.
Ca urmare, este evident sa aiba fiecare un pic miros de ars.

| sabin89 a răspuns (pentru Bula):

Știi cumva cum se face aia fără cofeină?

| oceanoflove explică (pentru Bula):

Acum cativa ani cumparasem de la lidl parca cea de la bellarom si era super la gust si miros (fara miros de ars). Recent am reachizitionat-o si mirosul e de ars. Am incercat cu nesscafe, dar la fel. Am zis sa incerc cu branduri mai scumpe. Cea granulata are acelasi miros de ars?

| Bula a răspuns (pentru sabin89):

Din cicoare... big grin

| Bula a răspuns (pentru oceanoflove):

Da.
Problema este paana ce te inveti cu mirosul bun de cafea.

| sierra1 a răspuns:

Toate-s o apă-și-un-pământ. Cum de nu bei naturală?

| helpforyou a răspuns:

Nesscafe

| SingleForOne a răspuns:

Jacobs are un gust mai tare, iar tchibo are un gust mai soft (tot tare, dar mai soft, nu ca la Jacobs). Dintre cele menționate, prefer tchibo, dar mai mult îmi place lavazza.

| OxyAliA a răspuns:

Jacobs.

| nuziccaasavreau a răspuns:

Jacobs ice coffe