| bogdan1004 a întrebat:

Ce inseamna legamant de sange, adica frati de cruce?

Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Pai legamant de sange inseamna, inseamna fratele tau, biologic. Daca ne gandim asa logic. Iar frate de cruce, e prietenul tau cel mai bun, nu? Care este cu tine si la bine si la rau. Eu asa inteleg chestiile astea. Dupa o logica buna.

FUNDA!

| bogdan1004 explică (pentru strengaritzza):

Nu e chestia aceea cand 2 baieti(in cazul acesta) se taie pe palma si isi pune intr-un pahar sangele si fiecare bea?

| strengaritzza a răspuns (pentru bogdan1004):

Acum am inteles la ce te-ai referit. Chestia asta ai vazut in filme? Nu exista asa ceva. Chestiile astea sunt ceva anormale. Frate de sange e doar fratele tau biologic. Si atat. Fratele de la mama.

| bogdan1004 explică (pentru strengaritzza):

Da am auzit si in filme dar si de pe net ceva. Zici ca nu exista? HMM am un semn de intrebare.Dar sa zic ca eu si cu un prieten suntem frati de sange(cruce) adica.Nu suntem biologici