| T0T a întrebat:

Ce părere aveți de țigările electronice? Cum sunt ele în comparație cu cele normale? Au și ele efecte negative asupra organismului? Cât de grave? Fumați astfel de țigări?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| justanotheruser99 a răspuns:

Sunt mai toxice decât cele clasice, plus ca daca le supraîncălzești lichidul au un gust neplăcut (acru). Efectele sunt dăunătoare in ambele cazuri, insa țigările electronice favorizează cu un procent de aproximativ 15% apariția accelerata a cancerului.
Am fumat, insa m-am lăsat, dar ca fapt divers, cele clasice erau mai ok (părerea mea).

| T0T explică (pentru justanotheruser99):

Când ai fumat tu? La ce vârstă?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Una frageda big grin

| T0T explică (pentru justanotheruser99):

Păi zi, asumă-ți faptele.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

16-17. Dupa un an de fumat am avut o revelatie, am realizat inutilitatea tigarilor, asa ca m-am lasat. Nu a fost usor in prima luna, dar am o vointa de fier, asa ca m-am descurcat destul de bine.

| T0T explică (pentru justanotheruser99):

Aia numai vârstă fragedă nu e. Vârstă fragedă e pe la 10-11. Credeam că ești născută în 99 că nah, numele tău.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Bine noh... nu chiar atat de frageda, laughing Nu se compara cu prima betie laughing

| T0T explică (pentru justanotheruser99):

Până la urmă câți ani ai?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Are importanță?

| T0T explică (pentru justanotheruser99):

Da.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Dar de ce ar conta?

| T0T explică (pentru justanotheruser99):

Sunt curios și e normal să mă intereseze vârsta persoanei cu care vorbesc.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Chiar nu mam documentat ca sasi raspund, parerea mea renunta la acest viciu ca arzi banii de pomana, eu nu fumez, sunt un baiat cuminte care se roaga pentru fumatori pentru iertarea pacatelor

| Drimmero a răspuns:

Nu fumez,, mi se pare o porcarie, cancer la pachet! Cica sunt mai nocive decat alea normale/

| syd2 a răspuns:

Fac mult fum care nu miroase atat de intens laughing is de acord ca sunt amuzante, totusi nu fumez, dar mirosul celor de ciocolata imi place laughing

| mnbvf a răspuns (pentru syd2):

Oh, alea de ciocolată sunt cele mai bune laughing

| Deaad a răspuns:

Tigarile electronice sunt amuzante in general.
Imi plac, nu am, dar o sa-mi iau la un moment dat.

Oricum, tot tigarile normale imi plac cel mai mult chiar daca puti.

Pentru cei care fumeaza as recomanda tutun de rulat.
E mult mai de calitate si nu atat de nociv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac cele electronice pentru ca nu iti miroase nimic naspa ( par, maini, respiratie sau haine ), au gust bun, chiar sunt amuzante si poti sa te joci cu ele, le poti fuma oriunde dar e usor sa exagerezi cu ele. Adica eu nu imi dadeam seama ca intrec limita si cand ma ridicam imi dadeam seama ca-s un pic ametita. laughing

Si da, sunt amuzante. Cand eram la liceu intrase o profesoara in clasa si statusem ce statusem cu aburul ala in mine dar incepuse sa-mi iasa pe nas ( trasesem mult ) si n-am mai putut sa tin si am zis buna ziua si mi-a iesit ditai norisorul de " fum ". rolling on the floor)

Cele normale mi se par mai tari si pe mine ma enerveaza si ca-mi irita ochii.

| GreenVoid a răspuns:

Am incercat de curiozitate. Unica chestie "utila" ar fi ca nu puti a tutun de la ele.Si din cate stiam eu sunt mai putin nocive decat alea normale de aia multi oameni se lasa si si cumpara d aia electronica. Oricum mie nu mi plac.Am mai vazut persoane cu tigara electronica la gat si mi se pare ciudat.

| Tpuist a răspuns:

La fel de nocive.