| Dormeo a întrebat:

Ce parere aveti despre afirmatia asta? ''Microbistii iti dau lectii la orice ora vrei tu despre cultura generala, primesti scoala de la ei cat n-ai primit in 12 ani de zile.''

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ia prea în serios viata virtuala,care nu aduce nimic bun,decât ura, venin, negativitate atât, vorbesc din experienta drimmi lăsate de orice contact cu viata virtuala, e timp pierdut, nu te ajuta cu nimic socializarea virtuala

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ei, și tu! Dacă e vorba de cultură generală in domeniul sportului lui preferat (fotbalul), atunci e posibil să te școlească, fiindcă cunoaște mai multe detalii din fotbal, decât unul care e pasionat de cunoașterea foarte bună a unui limbaj de programare. Fiecare cu pasiunea și interesele lui...

| Dormeo explică (pentru floresdemayo):

Nu, vorbea in general.

| floresdemayo a răspuns (pentru Dormeo):

Atunci, nu e posibil.

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Vorbesti cu cineva care nu stie unde e Europa pe harta, despre asta e vorba.

| Dormeo explică (pentru Drimmero):

Ce frumos te-ai introdus rolling on the floor

| floresdemayo a răspuns (pentru Dormeo):

Ah, nu am făcut legătura! De Drimmero era vorba? El a zis-o așa, ca să vă șicaneze.
Și eu care credeam că ne-ai întrebat, așa, ca fapt divers...

Iar, referitor la intrebarea ta, in ce privește cultura generală, mi-am adus aminte de o glumă simpatică. O postez, cu imagine cu tot:

https://imgur.com/a/N8j0QHR