| DianaIsHere123 a întrebat:

Ce parere aveti despre copiii care sunt intr-o relatie de la o varsta frageda? Gen, de pe la 10-11 ani. Mie imi vine sa-i strang de gat. Adica, nu inteleg rostul. Care-i diferenta la varsta asta daca esti prieten cu cineva sau daca esti intr-o "relatie" cu acel cineva? "O, vaaai, am un iubit, si ma tin de mana cu el tooot timpul!" laughing Macar daca ai sta un an, doi impreuna cu acea persoana, nu 1-2 zile, dupa care te desparti de el, si iti faci un nou "iubit".
Eu sunt in a 5-a, iar jumatate din fetele de la mine din clasa au un "iubit". Dar nu un coleg de-al nostru, sau cineva de aceiasi varsta, ci un baiat de 13-14 ani! WTF?! Imi vine sa le trag palme cand aud ca sunt intr-o noua "relatie", dar nu prea am chef sa am nota scazuta la purtare.

O relatie calumea la varsta asta este cea pe care o am eu cu cel mai bun prieten. Suntem cei mai buni prieteni din a 2-a, si suntem nedespartiti. Ne spunem totul, iar uneori ne mai tinem de mana, dar nu ca "Iubiti", ci ca cei mai buni prieteni! Ne imbratisam des, iar uneori de pupam pe obraz ( sa nu va ganditi la alte chestii laughing) ).
Deci, revin la intrebarea mea, ce parere aveti despre aceste specimene?.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Copii fara minte.

| Sofer a răspuns:

Mi se pare chiar foarte ciudat sa ai un iubit de la 11 ani. ce e cu lumea asta.

| zurick a răspuns:

De ce le numești specimene?
1.Viața lor=fac ce vor=nu te băga
2.Nu văd care ar fi problema, dacă au iubit sau nu, pentru ca asta nu le definește.De ce crezi că este un lucru așa de rău (sunt sigură că și ție îți place de cineva)
Ciao :-D

| DianaIsHere123 explică (pentru zurick):

Hmh. Poate ca-mi place [ POATE ], dar asta nu inseamna ca sunt intr-o relatie cu acea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea inteleg ce treaba au unii cu ce fac altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am nicio parere. E viata lor. Pot face ce vor ei atat timp cat nu ma afecteaza pe mine. Mno, nici tie nu ar trebui sa iti pese de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi pasă de ei şi punct.

| wforweirdo a răspuns:

Mi se par inutile relatiile de genul dar nu e problema mea ce fac altii. Nu am vreme sa ma enervez si pentru d-astea.

| Andreutza098 a răspuns:

Bunawinking
Nu am o parere deoarece la mine in clasa nici o fata n-are "iubit" cu toate ca sint mai mare ca tine.
Uneori iubirea dintre niste copii poate fi mai adevarata decit una dintre oamenii maturi, dar asta foarte rar.Si totusi, nu vad rostul unei relatii la virsta asta.Eu le-as propune o relatie cu cartea dar e alegerea lor si nu ma intereseaza.
Cit despre tine, draguto, nu le baga in seama pe fetele astea si bucura-te ca macar tu ai capul pe umeri si crezi ca e ceva anormal o relatie la virsta asta.Nu merita sa-ti bati capul pentru ele
Pa.