| depression17 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care isi cumpara telefoane de o mie euro, dar se imbraca cu cele mai ieftine haine posibile, nu mai mentionez faptul ca n-au o chifla in stomac?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu daca as cumpara iphone daca as avea banii,iti spun de ce? Partea software este foarte buna,hardware este iar bun,se misca instant, securitate foarte buna, poze super, dar și haine de calitate cumpăr, eu unu dau banii pe calitate nu ca vezi doamne se numeste boss sau armani, iti ofera o garantie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am o părere proastă despre cei care etichetează oamenii după telefon și haine.

| dullcat a răspuns:

Nicio parere. Eu am si haine si telefon ieftin. In schimb, prefer incaltamintea sa fie un pic mai scumpa, dar in niciun caz de mii ded euro.Aia e.Nu cred ca acestea sunt criterii constructive de judecata, ci sunt cat se poate de superficiale si nu duc decat la barfa.

| VoidEternal a răspuns:

Eu am telefon de o mie de euro și mă îmbrac cu cele mai ieftine haine posibile. Hainele sunt absolut zero pentru mine și tot atât valorează și părerea celor care îi judecă pe alții după cum se îmbracă. Simplu. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

| depression17 explică (pentru VoidEternal):

Mie mi se pare extrem de lame si cringe sa te lauzi cu telefonul, mai bine iti cumperi haine scumpe, macar alea se observa

| suntserios a răspuns (pentru depression17):

Pe scurt tu vroiai sa ne intrebi ce parere avem de aia care se lauda cu telefonul scump si nu se lauda cu hainele scumpe nu?

ideea e ca daca te lauzi cu ceva scump inseamna ca esti foarte sarac.

oamenii care isi permit cu adevarat ceva scump nu se lauda niciodata.

| depression17 explică (pentru suntserios):

Pai si atunci de ce absolut toata lumea simte nevoia sa puna story pe Instagram cu noua achizitie iphone 14 pro max?

| suntserios a răspuns (pentru depression17):

Ehh absolut toata lumea... sa fim seriosi.
Dupa cum ziceam se lauda cei pentru care efortul financiar e mai mare. Cine isi permite cu adevarat telefonul nu se lauda cu el.

| VoidEternal a răspuns:

Cine se lauda? laughing Tu crezi că umblu pe strada arătând tuturor ce am eu in buzunare? Ce am scris aici e fix un reply la întrebarea ta. Daca voiam să mă laud as fi pus o întrebare de genul: "ce folie de protecție recomandați pentru telefonul x? "

Am precizat faza cu telefonul pentru că ție ți se pare că nu aș avea dreptul să am un telefon scump, daca nu am haine de fițe.

Ultima ta fraza denotă doar vanitate.

Mă doare fix "nicăieri" ce observa lumea la mine, sau ce părere are despre mine lumea pe lângă care trec pe strada. Mi-as cumpăra altfel de haine daca nu mi s-ar părea că fac un lucru absolut inutil.

Extrem de cringe și lame este să încerci să judeci public oamenii după aspecte absolut irelevante.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nicio parere. Sa fie sanatosi. Dumnezeu a făcut omul liber sa faca ce prostie ii pofteste inima