| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre protestele violente din Sua pornite de la moartea lui George Floyd?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aceste proteste sunt pretexte. Dacă vrei să jefuiești magazine și să dai foc la mașini, fiindcă tu ești de fapt sălbatic și doar te faci că ești civilizat, te aduni ca lupii în haite, ca să copleșești pe cei civilizați și pașnici. Ia să pună un pic mitralierele pe ei, să vezi cum se potolesc. Vorba lui Eminescu, canalie de uliți. Cum se adună mai mult de 4, ca să distrugă, pac, pac. că așa este în junglă. Dacă omenia este de fațadă, și animalul de pradă iese la iveală cu proteste ca pretexte, soluția este glonțul, de cauciuc, sau de fier, de la caz la caz.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exagereaza cu vandalismul, trebuia trimisa armata sa faca ordine, toti la puscarie sau bani pentru facturi si mancare la limita timp de 2 ani fara masina sau divertisment. Pusi sa repare ce au stricat in timpul ala cat tim ar avea restrictia financiara.

| Drimmero a răspuns:

Deja nu mai sunt proteste ci taranisme,, toti salbaticii abia coborati din cocotiere jefuiesc magazine, distrug masini + alte chestii de genul care nu au legatura cu protestele, e doar un bun prilej pentru hoti de a mai fura ceva. Cred ca 20% din aia protesteaza cu adevarat, restul dupa ciordeless.

| Celcestietot a răspuns:

Dupa fapta si rasplata, dar nu incurajez la violenta, sa se inteleaga.

| LPCTSTR a răspuns:

Este firesc si necesar, opinia mea.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

America are nevoie de Politisti Rusi. Asa ar trebui reactionat cu protestatarii violenti din Sua. In special dupa secundele + 0:25
https://www.youtube.com/watch?v=1k72YxpbgHQ
E jale ce se intampla in Sua., oamenii si-au pierdut ratiunea/simtul civic /Binele comun.
Pana si Donald Trump a trebuit sa se refugieze in buncarul de sub Casa Alba. WTF Eu as fi scos armata pe strazi

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu ma intereseaza nu traiesc acolo SUA e un mare rahat acolo nu esti in siguranta tie frica sa mergi pe strada ziua dar si noaptea ca s-ar putea intampla ceva in orice moment. Nu ca in Romania nu e asa dar mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anarhia si vandalismul nu este o solutie. Este o arma a celor care au renuntat la orice inseamna negociere.