| B33zZz a întrebat:

Ce rasa de Caine imi recomandati? Vreau un caine de talie inalta, Si care sa il tin in curta? Fundita desigurbig grin.

4 răspunsuri:
| MaliceThemen a răspuns:

Labrador golden :X ii ador numai ca sunt 12 mil saddaca ai norocul sa cunosti pe cineva si sa ti-l dea pe gratis ar fi super! este un caine jucaus, ffff atent, te apara ( are varamea tongue ) este o frumusete de caine pe deasupra mai este si inteligent :X
Husky, alt caine superb. Ochii aceeia abastri si blana alba sau depinde, unii au si blana gri cu alb happy
Desi toti cainii merita sa aiba un stapan, chiar daca nu's de rasa happy pentru mine ar fi suficient sa se ataseze si sa inceapa sa simta ca ma iubeste.

| CDelia a răspuns:

Ciobanesc german.

| rucsy_7574 a răspuns:

Nu prea as fi de acord cu Husky. ei implica multa responsabilitate nu pot fi tinuti in coliba si vizitati o data la nu stiu cat timp iti vor face foarte mare galagie :)) sunt buni prieteni cu copii si cu strainii deci nu sunt buni de paza. Pot fi usor dresati si asculta comenzile dar doar daca va intelege rostul ei. Le place sa hoinareasca iar daca sunt singuri vor face distrugeri nu cred ca ai nevoie prin curte de asa ceva :)) Un husky e o avere de care trebuie sa te ocupi zilnic in mare atentie.

Iti poti lua un Ciobanesc German un Border Collie, Rottweiler,
Daca vrei un Dalmatian e dragut si el implica multa atentie si multa joaca. Trebuie sa stii ca orice caine implica responsabilitate

Iit dau un site unde poti vedea toate rasele incepand de la poza la personalitate dresaj ingrijire conditii de viata etc.

pupici :*:*

http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/

| arhivistu a răspuns:

Hascki sau sunt bernard