| GulubuntzBudulush a întrebat:

Ce s-ar întâmpla dacă 90% din români ar renunța complet la consumul cărnii de porc, iar restul ar consuma, în mare parte, doar iarna? Ce s-ar întâmpla cu fermierii de porci? Care ar fi impactul asupra societății?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Am fi un popor de oameni putin mai sanatos happy
iar fermierii s-ar reorienta pentru ca ar intra in faliment, bine vor rezista cei care vor da la export carne de porcwinking

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu ma intreb mai degraba ce s-ar intampla daca fiecare si-ar vedea de treaba lui si n-ar considera ca are dreptul sa le spuna altora ce sa manance.

| EestiSodalane a răspuns (pentru wildthing):

Nu a zis altora ce sa manance. A intrebat doar ce s-ar intampla dacă

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai in primul rand, excesul de carne de porc va fi dat probabil la export daca e posibil, si ar scadea preturile semnificativ de tare la acest tip de carne. Si daca se poate da la export, fermierii de porci ar mai functiona in continuare. Si daca nu, s-ar reprofila in alte domenii.
Oamenii in general ar fi mai sanatosi, si cam atat. Daca te rezumi doar la romani. Adica gandeste-te ca asta fac si arabii si mare impact asupra societatii nu au. Doar modul lor de viata e schimbat.

| Darkmagic a răspuns:

Dumnezeule... laughing
Budulushule, stie cineva de pe TPU, macar de ce romanii consuma carne de porc?
A terminat cineva de aici o facultate de istorie?
Pana la expansiunea otomana, tot sud estul Europei consuma carne de vita si oaie.
Odata intrate in sfera de influenta otomana, TOATE tarile din zona asta, deci si Tarile Romane, au renuntat la carnea de vita, si s-au orientat catre carnea de porc, dintr-un motiv simplu: zahanaua (tributul in alimente cerut de otomani) se dadea in carne de vita.
Satui sa tot plateasca, romanii si ceilalti din zona, s-au apucat sa cresca si sa consume porc, pentru ca turcilor le interzice religia sa consume aceasta carne.
Atat de simplu e. De asta, romanii mananca si astazi porc, si daca consumul de carne de porc s-ar interzice, s-ar reorienta spre carnea de vita, oaie, pasare, peste, etc, pentru ca, ghici ce? in nicio tara din lume nu este posibil ca 90% din populatie sa manance carne 2-3 zile pe an, la sarbatori.
Ar fi o tara de palizi fara vlaga...
E bine si cu vegetarienii, veganii, row-veganii cu munca de birou, dar pune un vegan sa piloteze un avion, o masina de curse, sa lucreze in mina sau in industria grea...si vezi daca supravietuieste trei luni...
Recapitulare:
Daca s-ar interzice purcelul, consumat de niste sute de ani de catre romani, nici dracu nu ar da faliment, nu v-ati transforma in vegani, si nici nu v-ar creste pene!
Imi plac intrebarile astea cu: "Ce s-ar intampla daca..."
ASTA, s-ar intampla!
Ati manca ceea ce ati mancat inainte de sosirea otomanilor in zona. big grin

| GulubuntzBudulush explică (pentru Darkmagic):

Există mai multe tipuri de vegetarianism, inclusiv diete foarte inclusive, care includ și peștele în dietă (care oferă suficienți nutrienți necesari), plus că n-am zis ca un procent atât de ridicat dintre români să renunțe de tot la carne, ci doar să o mai rărească (mai rezonabil ar fi să consume lunar, maxim săptămânal în medie, afară de pește, pe care unii îl consideră carne, alții nu) și să se reducă consumul de carne inferioară, injectată cu hormoni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să renunțăm la mâncare și lăcomie.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu cred ca ar fi un impact extraordinar. Fermierii nostri de porci ar exporta in alte tari si probabil multi ar disparea de pe piata in timp. In rest, nu mare lucru.

| Cosmin3412 a răspuns:

Fermieri nu au probleme, majoritatea si asa exporta carnea. La noi revin doar resturile. Iar oamenii de rând sa stii ca nu toti isi permit carne de porc. Majoritatea cumpăra si asa doar de pasăre, ca e mai ieftina.