| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce vă face fericiți când vă simțiți triști?

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Sănătatea este cea mai mare fericire, ce este acest sentiment de tristete? Nu trebuie sa-l primesti in viața ta.
Pa, pa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nimic. Daca cumva sunt trist nu las pe nimeni sa imi schimbe starea. Dar nu e cazul.
In schimb eu fac pe altii sa rada cand sunt tristi (prin glumele mele irezistibile laughing)))) ). (Asta e paranteza de la paranteza, nu de la ras).

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am uitat o paranteza.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru DoarBogdan):

Sigur, sigurhee hee

| OldSoul a răspuns:

De obicei, cand sunt trist, intervine ceva asa, pe nepuse-n masa, sau daca e sa fiu mai exact, cineva si ma face sa ma simt mult mai bine.

| Sofer a răspuns:

Muzica si plimbarile.

| aXy99 a răspuns:

Muzica.
Nu stiu de ce am impresia ca am mai raspuns la intrebarea asta odata (sau chiar de mai multe ori) recent.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

O vorba buna, ca exact cum spune si religia crestina la inceput a fost cuvantul si pe urma restul:
https://www.youtube.com/watch?v=6D2yarHStwE
https://www.youtube.com/watch?v=iC1jAn0nbts

| StrongHeart a răspuns:

Orice.Poate vad un caine pe strada cum alearga fara nici un stres sau vezi copii cum se joaca si iti amintesti cand erai si tu asa si nu aveai griji, o amintire frumoasa poate sa te readuca intr-o stare buna.

| TheGentleman a răspuns:

Fetele laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cărțile.Dormitul

| brokxy a răspuns:

Acea persoana speciala. Da unii zic sa nu iti bazezi fericirea in ati petrece timpul cu o alta persoana. Dar eu nu ascult de nimeni happy lol

| OrdanKarris a răspuns:

Nu am de ce sa fiu trist. Mai degraba daca am nervi sau sunt indignat de ceva. Somnul. Cand am stare mai naspa, dorm si imi trece imediat. big grin

| lilith16 a răspuns:

As spune dar dupa sunt influenţa rea(((((((((:

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru lilith16):

De ce?

| lilith16 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ca nu trebuie sa te droghezi stii ce zic

| SG1995 a răspuns (pentru lilith16):

Iarba? Eu n-aș băga iarbă când am o stare de caca că după aia îmi iau filme nașpa și depresie.

| lilith16 a răspuns (pentru SG1995):

Depinde si de asta, in general eu sunt euforica

| llleo a răspuns:

Bucuriile.

| EmanuelT a răspuns:

Https://youtu.be/88Ha_QzmmJM
Descărcarea cuiva de ce am pe suflet
Muzica, dacă găsesc o melodie ce este apropiată de motivul pentru care sunt trist

| RegeleTauIonut a răspuns:

Citesc articole stintific despre psicologie si cultura asta fac oricum ca oameni nu merita sa vb cu ei asta e adevarul pana la urma si prieteni nu exista femeile sunt ipocrite nu ai ce sa faci fata

| ihnei a răspuns:

Sa ma cert cu sora-mea

| Tormented0ne1 a răspuns:

Să realizez motivul. Deoarece odată ce înţeleg de ce sunt trist cu adevarat, tristeţea dispare.
Te face trist doar ceea ce îţi impiedică agenda de supravieţuire biologică. Asta stă la bază.