| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce vă face fericiți când vă simțiți triști?

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Sănătatea este cea mai mare fericire, ce este acest sentiment de tristete? Nu trebuie sa-l primesti in viața ta.
Pa, pa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nimic. Daca cumva sunt trist nu las pe nimeni sa imi schimbe starea. Dar nu e cazul.
In schimb eu fac pe altii sa rada cand sunt tristi (prin glumele mele irezistibile laughing)))) ). (Asta e paranteza de la paranteza, nu de la ras).

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am uitat o paranteza.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru DoarBogdan):

Sigur, sigurhee hee

| OldSoul a răspuns:

De obicei, cand sunt trist, intervine ceva asa, pe nepuse-n masa, sau daca e sa fiu mai exact, cineva si ma face sa ma simt mult mai bine.

| Sofer a răspuns:

Muzica si plimbarile.

| aXy99 a răspuns:

Muzica.
Nu stiu de ce am impresia ca am mai raspuns la intrebarea asta odata (sau chiar de mai multe ori) recent.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

O vorba buna, ca exact cum spune si religia crestina la inceput a fost cuvantul si pe urma restul:
https://www.youtube.com/watch?v=6D2yarHStwE
https://www.youtube.com/watch?v=iC1jAn0nbts

| StrongHeart a răspuns:

Orice.Poate vad un caine pe strada cum alearga fara nici un stres sau vezi copii cum se joaca si iti amintesti cand erai si tu asa si nu aveai griji, o amintire frumoasa poate sa te readuca intr-o stare buna.

| TheGentleman a răspuns:

Fetele laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cărțile.Dormitul

| brokxy a răspuns:

Acea persoana speciala. Da unii zic sa nu iti bazezi fericirea in ati petrece timpul cu o alta persoana. Dar eu nu ascult de nimeni happy lol

| OrdanKarris a răspuns:

Nu am de ce sa fiu trist. Mai degraba daca am nervi sau sunt indignat de ceva. Somnul. Cand am stare mai naspa, dorm si imi trece imediat. big grin

| lilith16 a răspuns:

As spune dar dupa sunt influenţa rea(((((((((:

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru lilith16):

De ce?

| lilith16 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ca nu trebuie sa te droghezi stii ce zic

| SG1995 a răspuns (pentru lilith16):

Iarba? Eu n-aș băga iarbă când am o stare de caca că după aia îmi iau filme nașpa și depresie.

| lilith16 a răspuns (pentru SG1995):

Depinde si de asta, in general eu sunt euforica

| llleo a răspuns:

Bucuriile.

| EmanuelT a răspuns:

Https://youtu.be/88Ha_QzmmJM
Descărcarea cuiva de ce am pe suflet
Muzica, dacă găsesc o melodie ce este apropiată de motivul pentru care sunt trist

| RegeleTauIonut a răspuns:

Citesc articole stintific despre psicologie si cultura asta fac oricum ca oameni nu merita sa vb cu ei asta e adevarul pana la urma si prieteni nu exista femeile sunt ipocrite nu ai ce sa faci fata

| ihnei a răspuns:

Sa ma cert cu sora-mea

| Tormented0ne1 a răspuns:

Să realizez motivul. Deoarece odată ce înţeleg de ce sunt trist cu adevarat, tristeţea dispare.
Te face trist doar ceea ce îţi impiedică agenda de supravieţuire biologică. Asta stă la bază.

Întrebări similare