| Robertoredbull a întrebat:

Credeți că spaniola ar putea înlocui engleza ca limba internationala? Zic asta pentru că în SUA se zice că în 2040 o să fie a doua tara hispanica din lume și este principala limba studiata in școli, iar în Marea Britanie la fel, plus că spaniola se vorbește mai mult ca engleza ca limba maternă.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciodata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu. Va fi limba vorbită acasă.

| Simpatic a răspuns:

Nu, limba engleza e internationala deci pe tot mapamondul, in engleza te intelegi si cu turcii si cu africanii si cei de la polul nord/sud, cu toti de pe tot globul, unde se vorbeste atat de mult spaniola pe mapamond?

| Catrice a răspuns:

Prin 2400 dacă spălăm pe creier toți americanii și britanicii și ii facem sa vorbească spaniolăhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata

| whatisthis19 a răspuns:

Eu nu cred

| Andrei007007 a răspuns:

Nicio sansa, cat timp pe glob s-a instalat cat de cat limba engleza eu zic ca pana nu o sa descopere astia ceva sa putem comunica prin telepatie, limba engleza va ramane principala limba cat despre limba spaniola, cred ca va fi a doua limba vorbita. Daca vrei sa faci o mica comparatie, uita-te la limba franceza care era mai vorbita decat limba engleza si uite unde a ajuns. De nu mai stie nimeni de ea.