| minime3 a întrebat:

Credeti ca un barbat de 1, 82 metri poate fi considerat inalt? Cum i-ar sta langa o femeie de 1, 60?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este doar mediu de inaltime.

Pentru o fata de 1.60m este inalt, dar pentru restul oamenilor este doar de inaltime medie.

| dullcat a răspuns:

Le-ar sta ca unor oameni de inaltimi diferite, nimic iesit din comun.

| Simpatic a răspuns:

Daca ai un etalon poti spune despre cineva ca este inalt sau scund, bine incepand cu 1.90m si mai sus, oricum ai pune problema acele persoane sunt inalte happy
in cazul de fata 1, 82 m si 1.60m este o diferenta si cel de 1.82 m poate fi considerat inalt aici!
dar nu e nicio problema daca un barbat are 1.82 m si partenera lui 1.60, se pot potrivi!

| VoidEternal a răspuns:

Tu ești îngrijorată cum i-ar sta lui, nu ție?

| gemeni6226 a răspuns:

In decursul vietii mele am vazut ca dragostea nu depinde de inaltime, si frate-meu are o prietena de 1.57 cm el are 1.78 si niciodata de nimeni nu a fost asa de indragostit ca de mititica asta.E nebun dupa ea.Nici o clipa nu s-a gandit ca inaltimea ar fi un obstacol nici prin gind nu i-a trecut.Dar daca e invers adica un el sa fie mult mai scund atunci ar deranja, cel putin pe mine m-ar deranja sa ies cu un tip cu 10 cm mai scund.Un 2-3
cm mai incape dar mai mult nu! Da, eu am 1.62 cm si un barbat de 1.82 pentru mine e inalt, sotul a avut 1.75, dar asta nu inseamna ca nu ar putea sa-mi placa un barbat inalt, in tinerete am cunoscut si doi de aceasta inaltime, numai ca pe ei l-a deranjat diferenta de inaltime si nu pe mine.Am iesit doar o data cu fiecare si altul nu m-au mai chemat.In schimb i-am placut si nu l-a deranjat diferenta de inaltime pe unul de 1.92 cm dar pe mine nu diferenta foarte mare de inaltime m-a deranjat nici atunci ci ca nu simteam atractie fata de el, felul lui de a fi nu era atragator pentru mine.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, poate fi considerat inalt. Nu i-ar sta bine langa o femeie atat de scunda. I-ar sta mai bine langa una de 1.70-1.75, parerea mea.

| Standt a răspuns:

1,82 e perfect. Dar nu langa una de 1, 60. Ca e jucausa piticuta, cred. Dar daca vreti sa faceti copii impreuna, ea va avea probleme.