| GothicCulture a întrebat:

Cum vi se par oamenii melancolici?

8 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Timizi, ingandurati, sensibili, visatori.

| CityOfSatan a răspuns:

Profunzi,sensibili

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Păi din punct de vedere că melancolic mi se pare trist, mă cam plictisesc, nu a ar trebui să facă gesturi din astea,, adica să se plânga.
Oricum, de ce întrebi?
O seară plăcută!

| GothicCulture explică (pentru LeMousiqe):

A fi melancolic nu inseamna a fi plictisitor! Melancolia e un lucru asa frumos, profund. Oameni melancolici gasesc asa rar.Sunt sensibili, iubitori de arta, muzica, romantici, dispretuitori ai lucrurilor superficiale. Pacat ca ii consideri ca fiind plicitisitori; probabil nu ai dat niciodata de un astfel de om si daca vei da, nu-l vei aprecia niciodata. Pentru ca nu stiti in ce consta frumosul. Frumos e sa privesti, sa contemplezi natura, sa te bucuri de frumusetile care ti le ofera natura, sa scrii poezii sub clar de luna, sa asculti o muzica buna, ce te relaxeaza.

| Trolli a răspuns (pentru LeMousiqe):

Tu cred ca ai confundat...Nu sunt plictisitori, chiar deloc.

| LeMousiqe a răspuns (pentru GothicCulture):

Ei e asta e părerea mea, să fiu sinceră și eu sunt așa mereu, probabil nu prea m-am gândit când am răspuns.

| LaurC a răspuns:

Melancolici.