| anonim_4396 a întrebat:

Daca anumite probleme te impiedica sa iti traiesti viata asa cum ti-ai dori mai are rost sa traiesti in continuare?

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Un om slab nu ar putea nici măcar să rămână în condiția de observator din propria voință. Puțini oameni își trăiesc viața așa cum vor. Mie mi se par pretenții prostești. Trezește-te la realitate. Aceasta nu e roz cum vrei tu să fie.

| OldSoul a răspuns:

Da, traiesti si o sa vezi ce se intampla, nu ai nimic de pierdut.

| KamaSutra a răspuns:

Da

| Suck a răspuns:

Da, adica eu nu am o dorinta anume despre cum as vrea sa-mi traiesc viata, am facut multe sacrificii pentru a obtine ceva, nu mereu obtin ce-mi doresc dar sunt de parere ca viata trebuie traita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu ma impiedica nimic, fiindca dorinta suprema si munca nesfarsita iti vor ideplini orice dorinta posibila.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frumos, dar știi și tu că astea sunt povești de adormit copii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai sint, le stiu din stiu din propria experienta.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Da are rost

| campean123alessia a răspuns:

Eu cred ca pana la urma tot vei construi ceva care sa te motiveze sa ramai in viata