| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Dacă ar fi să alegeți minim un user și maxim...(mai puțin/i de) 10 pe care să-i lăsați în lista de prieteni de aici și pe restul să-i ștergeți. Pe care i-ați alege?
Eu nu știu, am destui oameni „cu minte".

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ori cu ori fara e tot la fel, nu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da... daca venea cineva peste fix 3 secunde si punea exact acelasi raspuns ca al meu, sau poate inaintea mea cu 3 secunde. La cine ii dadeai funda?
Consider ca trebuie asteptat putin pana sa vezi toate raspunsurile si dupa sa dai funa ( nu zic sa nu imi dai, poti sa imi dai numai mie daca ewinking ).

Exact ca nebunii aia de la Vocea Rom...bla bla care apasa pe un buton in prima secunda, parca simt ei tonalitatea din voce si tot univeru intr-o secunda acolo...

89 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Pe ray. Păcat ca mi-a dat block, iar apoi m-a scos ca să ma înjure și sa ma anunțe ca mi da iar block

| RAY a răspuns:

Fara suparare dar traiesti prea virtual,ce urmeaza ce dusmani avei,iubite,amante, drati, surori, copii facuti la categoria dragoste si sex aveti? o iei prea in serios, TPU nu este de site de socializare, scopul este doar sa raspunzi la intrebare atat

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Nu știam ce „expresie" să folosesc!

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Deja ai ales, pe drimmero l-ai sters

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Tu crezi ca mi-a facut placere sa te scot de acolo? desigur ca nu,dar eu am pretenti de la cei de acolo,poate exagerez recunosc, suntem doar niste anonimi atat, dar, asa e temperamentul meu, nu eu am ales sa fiu asa, asa e genetica mea, saptamana asta am avut mari probleme in acest univers virtual

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Drimmero):

Pe mine m-a șters de vreo 2-3 ori.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Barfitoareo laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Să-i ridicăm „moralul" lui Drimmero! laughing

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Vezi ca daca ma uit la lista aia mai atent numai ramai si tu raised eyebrows va examinez la sange, si asa am bagat luni 4 in ignor dintr un foc laughing

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Treaba ta, doar glumeam cand ti-am zis,, nu pun pret pe chestiile de genul, sunt mai detasat/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Treaba ta, tu stii mai bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ray nu prea ştie de glumă, mi-a luat destul de mult să-mi dau seama de asta.Pe mine, de exemplu, m-a şters de la prieteni că cică n-am vrut să fiu "iubita" lui. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce ai fi vrut sa fiu catelusul tau? tamponul tau?
am fost sincer cu tine cu ce vreau, nu doresti asta e, nu e vorba de glume, eu am o varsta caut ceva matur o relatie nu doar glume

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Il stiu de atata timp de pe aici, are fazele lui, nu e rautacios dar uneori am impresia ca o ia pe alte carari.

Nu e nicio tragedie daca te sterge de la prieteni, viata merge inainte!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce faze am? am fost sincer cu ea sau tu preferi sa fi un catelus, tampon pentru o fata, trebuie sa fi direct, hotarat cu ceea ce vrei

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Pai ce ai fi vrut sa fiu catelusul tau? tamponul tau?"
Nici nu s-a pus problema de aşa ceva.Eu nu am venit pe TPU nici să-mi caut iubit şi nici să-mi caut "căţeluş" sau "tampon emoţional" cum îi mai zici tu.Nu ştiu de unde le scoţi. Când îmi ziceai tot felul de chestii de genul în privat am crezut că glumeşti, dar se pare că m-am înşelat.Şi încă ceva... spune-mi şi mie când te-am folosit eu pe tine pe post de "căţeluş" sau "tampon"? M-am plâns eu vreodată cu ceva la tine? Te-am folosit eu în vreun scop şi nu ştiu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu daca megi sa cumperi ceva si ti se prezinta o oferta hotaresti daca vrei DA sau NU simplu,
eu ti am propus ceva,tu ai spus nu, nu vad ce atata drama, catelus, tampon se numesc tipi de care va folositi i bagati in lista prieteniei, desigur ca nu mi ai propus asa ceva, dar discutile cu voi acolo duc, eu am experienta stiu cum e, eu nu vreau sa fiu catelus, tampon simplu

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.scientificamerican.com/......t-friends/

Luate impreuna, aceste studii sugereaza ca barbatii si femeile au opinii foarte diferite despre ceea ce inseamna a fi "doar prieteni" - si ca aceste opinii diferite au potentialul de a duce la probleme. Deși femeile par a fi autentice în convingerea lor că prieteniile de sex opus sunt platonice, bărbații par să nu-și poată opri dorința de ceva mai mult. Și chiar dacă ambele sexe sunt de acord în general că atracția dintre prietenii platonici este mai negativă decât cea pozitivă, bărbații sunt mai puțin probabil decât femeile să dețină această viziune.

Deci, bărbații și femeile pot fi "doar prieteni"? Dacă ne-am gândit la toate ca femeile, aproape sigur. Dar dacă ne-am gândit la toți ca și bărbați, probabil că ne confruntăm cu o criză gravă de suprapopulare.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Faze cand o iei pe aratura, maturizeaza-te ca de aia te ia lumea la misto,, nu ti-o zic cu rautate, ti-o zic prieteneste, comporta-te ca un om de 30 de ani!

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://gadgetreport.ro/......-prieteni/

Potrivit studiului, la care au participat 88 de tinere perechi de prieteni de sex opus, bărbaţii mărturisesc că nu pot rezista atracţiei sexuale într-o relaţie de amiciţie cu o persoană de sex opus.
Sondajul a arătat că nu există bărbat care să nu fie atras sexual de amicele şi prietenele lui. Mai mult chiar, bărbaţii sunt convinşi că şi persoanele de sex opus simt, la rândul lor, aceeaşi atracţie numai că nu recunosc acest lucru.

Studiul a demonstrat că femeile gândesc altfel. Cele mai multe au mărturisit că ajung să îşi vadă prietenul drept posibil partener sexual doar în momentul în care relaţia în care se află devine şubredă.

Femeile recunosc că ar putea ajunge la o relaţie cu amicii lor doar dacă cea în care se află este pe cale să se încheie.

Aşa că, dacă eşti bărbat şi visezi la colega de serviciu, interesează-te cum o duce în relaţie!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da-mi niste exemple de om matur de 30 de ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da,am observat şi eu că e cam schimbător.
Oricum, pentru mine nu e nicio pagubă că m-a şters de la prieteni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Of,Ray.Iar o luăm de la capăt.Cred că nu mai are rost să continuăm discuţia asta că şi aşa nu ajungem nicăieri şi, în plus, o mai şi terorizăm pe săraca BĂBĂCIUNE2006 care o să fie bombardată cu notificări de la răspunsuri care, până la urmă, nici măcar nu au legătură cu ce a întrebat ea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o luam de nici unde si asa TPU ofera 15 felicitari pe zi si mesaja gratis nelimitate, nu vad nimic rau a vorbi cu un om, este benefic dezvoltari noastre

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sunt atatia, ce exemple concrete vrei? Iesi in lume si vei gasi/

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici n-ar trebui sa fie,, e de vina caldura vremii pentru starile omului in general, din perioada asta.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e solutia iesi in lume si ce se intampla, e si asta o idee buna, dar asta ne face maturi man, cu toti iesim afara din casa, cu toti suntem maturi? sa ma las de lucru sa devin matur, imi dai tu banii?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ok ies afara din casa cum vorbesc cu o fata straina?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ok,dar ce ne facem cu Ray? Văd că el are stări din-astea indiferent de sezon. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Iesitul si socializatul iti arata ca poti intalni si astfel de oameni, sa ai ce invata de la unele persoane.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Zi-mi tu mie cate fete necunosute ai agatat tu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ma ca sugit ca ma pomenesti, sunt hetrosexual tot anul

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-l tolerezi si sa nu ii iei in seama iesirile, doar n-ai vrea sa te enervezi avand discutii contradictorii, nu?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Asta ai inteles tu din ce am vorbit?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Desigur ca nu, pentru ca e usor sa dai sfaturi la alti, e mai greu si sa faci ceea ce spui

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar nu am avut discutii contradictorii omule, nu dramatiza, nici nu stii despre ce vorbeam

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da,cred că aşa ar fi cel mai indicat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce legătură are? Nici n-am avut vreo îndoială că n-ai fi.
Cât despre sughiţ...o să treacă în câteva minute(cred).

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu unul chiar nu am ce sa zic, m-a lasat masca comportamentul lui de ceva vreme.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule glumeam

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ma barfesti pe la spare, misto

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce barfa pe la spate visezi? I-am dat un raspuns unde vede toata lumea, asta numesti barfa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Chiar? N-am ştiut că poţi să şi glumeşti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

De la o vreme am văzut şi eu că a început să exagereze mai mult ca de obicei.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Pai de cine vorbesti? eu am vb vreodata de tine pe TPU sa stiu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cum să "te bârfească pe la spate" când a zis tot ce-a avut de zis aici unde poţi vedea şi tu? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vreau sa il judec desi as putea, el ma judeca

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am timp de circoteca lui, sa spuna ce vrea, i-am zis-o prieteneste de fiecare data, e prea fixist, e paranoic, cu un astfel de om nu o duci la capat.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ma omule eu te am intrebat tu ai vb vreodata cu una necunoscuta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ei,te judecă.Ia-o mai bine ca pe o critică constructivă.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma uitam cu spatele spre voi

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Din partea cui, are omul o iubita, a agatat vreodata una de pe strada nu stiu, si eu il cunosc

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

laughing cu ce sunt fixist drimi? ca sunt curios, da-mi un exemplu, nu sunt paranoic dar ai scris multe fara sa ma cunosti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Şi eu am renunţat de multe ori la discuţiile cu el că am văzut că nu duc nicăieri.El tot pe a lui o ţine...dar ce să-i faci? Va realiza şi el mai devreme sau mai târziu că greşeşte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cum ai tu replică pentru orice. Fascinant.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca afirma ceva sa si dovedeasca, asa e frumos, cu ce sunt fixist?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Priveste-te si fa-ti un rezumat, analizeaza-ti cuvintele, nu sesizezi ca ceva nu e in regula?
PS am discutat cu fete straine, dar asta dupa ce ne-am cunoscut.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e baiat rau, pana nu renunta la atitudinile lui, va avea de pierdut.
Deja ne-am intins toti 3 intr-un triunghi de dezbateri fara sa ajungem la nicio concluzie valabila pentru toti )))

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Recunosc ca saptamana asta am exagerat mult,m-am comportat ca o primata fara auto control, omule cu toti avem o parte animalica si rationala, ai vb cu necunoscute pe strada, sincer nu te cred, nu te cred in stare de asa ceva, dar poate ca e adv, cine stie, cu ce sunt fixist?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce anume o tin pe a mea?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce atitudini omule, ca sunt curios laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă era băiat rău,nici nu mai stăteam la discuţii cu el.Aşa, e băiat bun, dar îl strică toate chestiile astea ale lui.
Chiar că ne-am întins şi, pe deasupra, şi în zadar. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Care chestii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Oare cu ce?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune tu ca tu ai afirmat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mă trollezi, Ray?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi culmea sa fac asa, si asa facem spam de mult timp

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Păi......hai să ne oprim aici, zic. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da macar da-mi raspuns la felicitare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ţi-am dat.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cum spuneam, fa-ti singur o analiza si vezi la ce concluzie ai ajuns, pana atunci sanatate si numai bine!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e argument omule, nu ai dovedit nimic din ce ai afirmat

| relian a răspuns (pentru RAY):

Man lasa-i in pace laughing dau din gura atat pot si ei atat fac.
Daca tu ai vazut ca evita ambii sa raspunda la ce intrebi e clara ca is pe nicaeri laughing doara gura e de ei,asa fac majoritatea oamenilor, cand le cer sa iti arate ceva, sa iti dovedeasca o baga pe aia, hai sa ne oprim aici laughing ori ca nu are ce vorbi cu tine.
Uite dupa cum vezi in cazul de fata iti dau dreptate, ma refer la discutiile voastre de aici.
Dar la alte discutii esti si tu cam tot ca ei laughing
Am stat si am citit ce ati vorbit pe aici si aici ai dreptate, cei 2 in cauza vor sa iasa ei deasupra, ori se cred mai stiu eu ce mari intelepti laughing desi is cam pe dinafara.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Aveam în jur de 80 de notificări!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mda...şi pe deasupra cred că eu am declanşat discuţia şi pentru asta îmi cer scuze.Nu ştiam că o să ne întindem atâta(şi fără niciun rost). Cred că ne-a cam luat valul pe toţi 3.

| RAY a răspuns (pentru relian):

Macar daca ar fi si spus cu ce sunt eu fixist, inchis la minte,doar afirmati mincinoase despre mine atat,depinde de subiect Relian,eu nu am convingeri,credinte, idei fixe, dar cu toti avem o dual personalitate, partea rationala vs partea emotionala, ei au dat raspunsuri bazate pe emotie atat

| RAY a răspuns:

Darkmagic iar tu cu jigniri, atac la persoana atat poti atat faci

| RAY a răspuns:

| whatevernvm eu nu am fost in lista ta de prieteni niciodata nu ma poti sterge, ce pacat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ar fi, i-as alege. Dar nu e, deci ii las pe toti.

| OldSoul a răspuns:

Sincer?
I-as sterge pe toti, fara sa-mi mai bat capul pe cine las, sau pe cine nu.

La fel si in realitate probabil.

| Darkmagic a răspuns:

Ti-a trecut o clipa prin minte...ce drame se dezvaluie la intrebarile tale Baby?
Ce nu ai aflat in 2-3 intrebari de genul: "Cine pe cine place?", se deconspira acum, in hohote de ras.
Ala care tipa de trei ori pe zi ca TPU "NU e un site pentru socializare!"...socializeaza saracu' in disperare! laughing
Si CUM dracului poti sa te rogi de o femeie in mesaje...sa-ti devina, nu stiu, orice!
Stai pe receptie, iti trimit imediat vreo doua'j'de mesaje in care o sa te rog sa fii sor'mea.
Sau gagica! Ma mai gandesc. big grin
App, sa-mi traduca si mie cineva CE inseamna "Conversatii", poate au legatura cu "Socializare", si atunci...cand esti bou, esti Bou. Ecce! laughing
"cRayul" strikes again!

| laSoledad a răspuns:

Ce practica hitlerista laughing

| RAY a răspuns (pentru laSoledad):

Rasisto, am facut liste ca sa nu avem probleme cu finantele

| laSoledad a răspuns (pentru RAY):

Eu nu sunt rasista.

Ce liste ati facut?

| laSoledad a răspuns (pentru RAY):

Ce-am zis eu si ce-ai inteles tu! laughing Mesajul meu era cu caracter ironic la adresa eliminarii unor persoane din lista, chiar si ipotetic.

| RAY a răspuns (pentru laSoledad):

Pai si nazisti au facut la fel, faza era ca nu era de ajuns doar eliminarea din lista mai trebuia si gazati

| laSoledad a răspuns (pentru RAY):

Asta nici nu mai trebuia spus, tocmai de aia am scris ironia laughing