| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Dacă ar fi să alegeți minim un user și maxim...(mai puțin/i de) 10 pe care să-i lăsați în lista de prieteni de aici și pe restul să-i ștergeți. Pe care i-ați alege?
Eu nu știu, am destui oameni „cu minte".

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ori cu ori fara e tot la fel, nu?

89 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fara suparare dar traiesti prea virtual,ce urmeaza ce dusmani avei,iubite,amante, drati, surori, copii facuti la categoria dragoste si sex aveti? o iei prea in serios, TPU nu este de site de socializare, scopul este doar sa raspunzi la intrebare atat

| laSoledad a răspuns:

Ce practica hitlerista laughing

| RAY a răspuns (pentru laSoledad):

Rasisto, am facut liste ca sa nu avem probleme cu finantele

| laSoledad a răspuns (pentru RAY):

Eu nu sunt rasista.

Ce liste ati facut?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Nu știam ce „expresie" să folosesc!

| laSoledad a răspuns (pentru RAY):

Ce-am zis eu si ce-ai inteles tu! laughing Mesajul meu era cu caracter ironic la adresa eliminarii unor persoane din lista, chiar si ipotetic.

| RAY a răspuns (pentru laSoledad):

Pai si nazisti au facut la fel, faza era ca nu era de ajuns doar eliminarea din lista mai trebuia si gazati

| laSoledad a răspuns (pentru RAY):

Asta nici nu mai trebuia spus, tocmai de aia am scris ironia laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da... daca venea cineva peste fix 3 secunde si punea exact acelasi raspuns ca al meu, sau poate inaintea mea cu 3 secunde. La cine ii dadeai funda?
Consider ca trebuie asteptat putin pana sa vezi toate raspunsurile si dupa sa dai funa ( nu zic sa nu imi dai, poti sa imi dai numai mie daca ewinking ).

Exact ca nebunii aia de la Vocea Rom...bla bla care apasa pe un buton in prima secunda, parca simt ei tonalitatea din voce si tot univeru intr-o secunda acolo...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ar fi, i-as alege. Dar nu e, deci ii las pe toti.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Deja ai ales, pe drimmero l-ai sters

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Tu crezi ca mi-a facut placere sa te scot de acolo? desigur ca nu,dar eu am pretenti de la cei de acolo,poate exagerez recunosc, suntem doar niste anonimi atat, dar, asa e temperamentul meu, nu eu am ales sa fiu asa, asa e genetica mea, saptamana asta am avut mari probleme in acest univers virtual

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Drimmero):

Pe mine m-a șters de vreo 2-3 ori.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Barfitoareo laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Să-i ridicăm „moralul" lui Drimmero! laughing

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Vezi ca daca ma uit la lista aia mai atent numai ramai si tu raised eyebrows va examinez la sange, si asa am bagat luni 4 in ignor dintr un foc laughing

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Treaba ta, doar glumeam cand ti-am zis,, nu pun pret pe chestiile de genul, sunt mai detasat/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Treaba ta, tu stii mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ray nu prea ştie de glumă, mi-a luat destul de mult să-mi dau seama de asta.Pe mine, de exemplu, m-a şters de la prieteni că cică n-am vrut să fiu "iubita" lui. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce ai fi vrut sa fiu catelusul tau? tamponul tau?
am fost sincer cu tine cu ce vreau, nu doresti asta e, nu e vorba de glume, eu am o varsta caut ceva matur o relatie nu doar glume

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Il stiu de atata timp de pe aici, are fazele lui, nu e rautacios dar uneori am impresia ca o ia pe alte carari.

Nu e nicio tragedie daca te sterge de la prieteni, viata merge inainte!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce faze am? am fost sincer cu ea sau tu preferi sa fi un catelus, tampon pentru o fata, trebuie sa fi direct, hotarat cu ceea ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Pai ce ai fi vrut sa fiu catelusul tau? tamponul tau?"
Nici nu s-a pus problema de aşa ceva.Eu nu am venit pe TPU nici să-mi caut iubit şi nici să-mi caut "căţeluş" sau "tampon emoţional" cum îi mai zici tu.Nu ştiu de unde le scoţi. Când îmi ziceai tot felul de chestii de genul în privat am crezut că glumeşti, dar se pare că m-am înşelat.Şi încă ceva... spune-mi şi mie când te-am folosit eu pe tine pe post de "căţeluş" sau "tampon"? M-am plâns eu vreodată cu ceva la tine? Te-am folosit eu în vreun scop şi nu ştiu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu daca megi sa cumperi ceva si ti se prezinta o oferta hotaresti daca vrei DA sau NU simplu,
eu ti am propus ceva,tu ai spus nu, nu vad ce atata drama, catelus, tampon se numesc tipi de care va folositi i bagati in lista prieteniei, desigur ca nu mi ai propus asa ceva, dar discutile cu voi acolo duc, eu am experienta stiu cum e, eu nu vreau sa fiu catelus, tampon simplu

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.scientificamerican.com/......t-friends/

Luate impreuna, aceste studii sugereaza ca barbatii si femeile au opinii foarte diferite despre ceea ce inseamna a fi "doar prieteni" - si ca aceste opinii diferite au potentialul de a duce la probleme. Deși femeile par a fi autentice în convingerea lor că prieteniile de sex opus sunt platonice, bărbații par să nu-și poată opri dorința de ceva mai mult. Și chiar dacă ambele sexe sunt de acord în general că atracția dintre prietenii platonici este mai negativă decât cea pozitivă, bărbații sunt mai puțin probabil decât femeile să dețină această viziune.

Deci, bărbații și femeile pot fi "doar prieteni"? Dacă ne-am gândit la toate ca femeile, aproape sigur. Dar dacă ne-am gândit la toți ca și bărbați, probabil că ne confruntăm cu o criză gravă de suprapopulare.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Faze cand o iei pe aratura, maturizeaza-te ca de aia te ia lumea la misto,, nu ti-o zic cu rautate, ti-o zic prieteneste, comporta-te ca un om de 30 de ani!

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://gadgetreport.ro/......-prieteni/

Potrivit studiului, la care au participat 88 de tinere perechi de prieteni de sex opus, bărbaţii mărturisesc că nu pot rezista atracţiei sexuale într-o relaţie de amiciţie cu o persoană de sex opus.
Sondajul a arătat că nu există bărbat care să nu fie atras sexual de amicele şi prietenele lui. Mai mult chiar, bărbaţii sunt convinşi că şi persoanele de sex opus simt, la rândul lor, aceeaşi atracţie numai că nu recunosc acest lucru.

Studiul a demonstrat că femeile gândesc altfel. Cele mai multe au mărturisit că ajung să îşi vadă prietenul drept posibil partener sexual doar în momentul în care relaţia în care se află devine şubredă.

Femeile recunosc că ar putea ajunge la o relaţie cu amicii lor doar dacă cea în care se află este pe cale să se încheie.

Aşa că, dacă eşti bărbat şi visezi la colega de serviciu, interesează-te cum o duce în relaţie!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da-mi niste exemple de om matur de 30 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da,am observat şi eu că e cam schimbător.
Oricum, pentru mine nu e nicio pagubă că m-a şters de la prieteni.