| Kaonashii a întrebat:

Daca ati tine o masa in aproprierea craciunului doar pentru tine si cam 10 prieteni, cu ce i-ati servi mai special in afara de mancaruri traditionale? O bautura mai sofisticata sau o prajitura care nu e la mana oricui ma intereseaza mai mult cat mai multe idei.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te rupe prea tare, ia ceva gata făcut - e aspectuos, gustos și ieși mai bine ca preț (vezi ce torturi faine sunt la lidl!)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

I-as servi cu ce stiu ca imi place si mie, si lor.
Nu m-as chinui sa fie chestii sofisticate si nu la indemana oricui, m-ar interesa doar sa fie totul pofticios, pe gustul tuturor.
Deci, as ramane pe meniuri traditionale, si as pune bauturi de genul whiskey si jager. Si un lichior, ca unele femei nu beau nici jager.
Asta daca ar fi masa cu prietenii mei, la varsta si conditiile de acum.
Acum cativa ani, poate aduceam gin, Schweppes si palinca. Si faceam doar un gratar cu de toate. N-avea nimeni pretentii ori idee sa organizeze mai mult de atat.

| iulia0514 a răspuns:

Poti sa iei trufe de ciocolată, macaroons, mousse de ciocolată sau un tort pavlova care e delicios, ca băutură poți servi piña colada, Martini, mohito, proseco, șampanie! Desigur depinde și de buget îți pot da idei dar vezi tu unele meniuri sunt extrem de scumpe