| anonim_4396 a întrebat:

Daca barbatul e "sexul puternic" de ce atunci numarul de sinucideri e de 3 ori mai mare ca la femei? Daca nu ma credeti cautati pe google, sunt multe articole. Abia astept sa va citesc maine raspunsurile.

Răspuns Câştigător
| Volsvagan70 a răspuns:

Majoritatea barbatilor sunt lasi in prezent.
Nu stiu sa munceasca
Nu stiu sa prelucreze, sa vopseasca, chestii barbatesti in general
Freze tampite de gay
Caracter excesiv emotional, de gay.
Haine ridicole, de gay
Feminizati tampiti.
Sper sa nu se duca toti barbatii de rapa...

77 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Poate nu e din punct de vedere emotional.

| Freya1 a răspuns (pentru Volsvagan70):

Pe voi va doare si o taietura la un deget.La o lovitura in margele cum zici tu sari pe calcaie si iti trece si sa fim seriosi nu e neaparat sa iei unul

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Freya1):

Nu stiu, pe mine nu ma prea doare o taietura la deget.
Nu e asa cum zici tu, ca sari pe calcaie. Dupa ce iti primesti sutul durerea mai persista. Sa mai bagam si ca poti ramane impotent.

| Freya1 a răspuns (pentru Volsvagan70):

Am o vecina care a intrat in coma si a ramas paralizata din cauza unei compicati la nastere si acum ii kinetoterapeutul acasa sa o mai miste crezi ca se compara? Hai sa nu facem comparatia un sut in oua cu o nastere ok

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Freya1):

Aici vorbim despre durere, nu despre complicatii.
Un sut in oua este mult mai dureros.
Am auzit femei care zic ca mai vor inca un copil, dar niciodata nu am auzit un barbat care sa zica ca vrea un sut in oua.
Durerea variaza de la persoana la persoana.
Mama mi-a spus ca nu s-a chinuit cu mine cand m-a nascut.
Mai sunt alte femei care nu suporta durerea.
Sunt barbati care rezista cat de cat durerii unui sut in oua
Sunt altii care nu suporta durerea.

| Freya1 a răspuns (pentru Volsvagan70):

Nu esti femeie si nu ai de unde sa stii ce dureri ai cand nasti.Normal ca mama ta ti-a zis ca nu sa chinuit cu tine ca doar nu ti-ar fi spus "Mama ai fost cel mai mare chin pentru mine, mai bine nu te faceam " deoarece o femeie se bucura ca aduc un copil pe lume si asta este si explicatia pentru care mai fac unul.Nu te mai lua dupa toate tampenile de pe Facebook si revina cu picioarele pe pamant.Un sut in oua nu e benefic si nu iese unu ca tine din asta

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Freya1):

Tu nu ești barbat și nu ai de unde stii cat doare.
Eu nu folosesc Facebook sau alt **** de retea de socializare. Ori doare la fel, ori un sut in oua doare mai mult. Din doua, una.

| Freya1 a răspuns (pentru Volsvagan70):

Chiar vrei sa iti trimit in privat o filare sa vezi cum naste o femeie si cum ia unu un sut in oua..Hai serios las-o asa

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Freya1):

Femeile cred ca ele si barbatii cred ca ei. Hai sa incetam ca nu ajungem nicaieri. Eu nu o sa ma conving niciodata, la fel nici tu nu o sa te convingi niciodata

| Lucian4 a răspuns:

Se refera la sexul puternic fizic la barbati si sexul slab fizic la femei, nu psihic. psihologic sunt vulenrabili

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Spui prostii. Dimpotriva o sa iti spuna "m/am chinuit cu tine dar sunt mandra de durerea care am suportat/o ca uite ce baiat am acum ". Cel putin mie mi/a spus asa. Fratii mei au iesit repede dar la mine a durat cam 8 ore toata bataia de cap. Al dracu de la nastere laughing.

| Freya1 a răspuns:

Deci imi dai dreptate ca este posibilitatea mare de a se chinuiwinking

| RAY a răspuns (pentru Volsvagan70):

Nu e adevarat ceea ce ai scris acolo, sunt destui barbati care muncesc, stiu sa prelucreze, ce legatura are vopsirea cu chestii barbatesti? pe bune asta e ceva masculin? freze normale nu de gay, dupa cum am scris barbati reprima emotile din cauza asta ajung sa se sinucida, nu inseamna ca toti barbati trebuie sa fie psihopati, uni poarta haine ridicole nu toti, ce ai scris acolo nu explica deloc acele sinucideri din contra sunt afirmati homofobe

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

O cunostinta a avut 15 sau 20 de ore acel "travaliu" sau cum naiba se numeste procesul pana cand naste copilul. CHiar nu stiu mai nimic despre subiect ca sa explic exact ce si cum dar stiu ca spunea ca isi blestema si buncii strabunicilor la ce dureri avea laughing. E bine macar ca prichindelul e copil model.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu nu sunt homofob chiar deloc, cu toate astea spuse si mie mi se par foarte gay majoritatea hainelor, "frezelor" si comportamentul baietilor din ziua de azi. Ma refer la astia sub 25 de ani. Nu trebuie sa fi psiho sa fii barbat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci de ce a fi gay inseamna ca esti afemeiat? nu are legatura una cu alta sti asta? dorinta sexuala nu are legatura cu comportamentul, alexandru cel mare a avut iubit

| Volsvagan70 a răspuns (pentru RAY):

Normal ca aia de 30-40 de ani mai stiu sa faca ceva.
Dar tu vezi cum sunt astia de 17-18-20?
Ai vazut ce freze au? Ce comportament au? Ce lenesi sunt? Ca nu stiu sa faca nimic? Ce "depresivi" se dau doar ca sa fie "cool"? Sincer, nici macar homosexualii aia fanatici nu sunt asa.
Nu toti barbatii, dar o mare parte din ei asa sunt. Eu ma incadrez in grupa aceea de ani, dar macar nu ma comport ca o fetita de 5 ani.

| RAY a răspuns (pentru Volsvagan70):

Repet din nou homosexualitatea nu are legatura cu a fi feminizat, homosexuali nu sunt femei in corp de barbati

| Freya1 a răspuns:

Da asa este...E greu si pana sa nasti ai contracti si disconfort dapoi atunci cand nasti dar nu toti inteleg asta.Uni considera ca un picior in oua este mai dureros decat un travaliu de 10 15 ore

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Volsvagan70):

Extrem de gresit!

| Volsvagan70 a răspuns (pentru RAY):

Majoritatea sunt. nu stiu... cel mai bun cuvant ar fi "cringe".
Nu toti, dar marea majoritate.

| RAY a răspuns (pentru Volsvagan70):

Tu ai cunoscut toti gay?

| Volsvagan70 a răspuns (pentru RAY):

Am cunoscut o multime pe internet.

| RAY a răspuns (pentru Volsvagan70):

O multime nu inseamna toti sa fim seriosi, am o intrebare in viziunea ta un adevarat barbat este lipsit de sentimente,bunatate,empatie, iubire, emotie? asta ai afirmat acolo, chiar asa de rai sunt barbati? niste besti fara inima si fara suflet? faptul ca ne sinucidem nu o facem ca suntem gay si ca suntem oamenii, omul nu este un robot este ceva complex si unic.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

E aiurea sa vad ca uni scriu ca suntem besti lipsite de ceva bun, eu unul nu sunt asa, nu cred ca barbati sunt asa din contra daca asa eram nu evoluam ca specie

| RAY a răspuns (pentru Lucian4):

Ai dreptate in ceea ce afirmi

| Volsvagan70 a răspuns (pentru RAY):

Nu am zis ca asa sunt toti. Am zis ca majoritatea homosexualilor sunt asa.
Sunt foarte multi prosti care se sinucid din cauza fetelor sau ca au luat note mici sau prostii d-astea. Asta se pot numi barbati?
Si nu, in viziunea mea un barbat adevarat are sentimente si emotii.

| RAY a răspuns (pentru Volsvagan70):

De ce sunt prosti ca se sinucid? numa prosti isi iau viata? scrii acolo ca un barbat iubeste pai iubeste limitat sau nelimitat?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu tot incercam sa explic ca si barbati si femeile au suflet si au sensibilitatile lor dar nuuu...toti ma contrazic ba ca eu sunt bestie fara suflet pentru ca sunt femeie ba ca barbati sunt hiene.
Barbatul trebuie sa fie sexul tare sa fie puternic fizic sa inspire forta iar femeile sa fie firi sensibile finute ca si exterior si ca si constructie.Dar asta nu inseamna ca barbati nu au si ei sensibilitatea lor sau femeile mai multa putere si forta. Orcum indiferent cum suntem trebuie sa ne respectam nu sa fim misogini si sa ne desconsideram din cauza ca suntem diferit ca sex