| Valentina8 a întrebat:

Daca dorm 4-5 ore nu ma trezesc cu nici o durere insa ma simt obosita, in schimb daca dorm mai mult, gen 6-7-8 ore ma trezesc cu niste dureri de gat si spate. Azi m-am trezit la 4 dimineata fara nici o durere si am zis ca mai stau un pic macar pana la 6 si bam dureri.
Am o perna si saltea foarte buna dorm ca lumea nu stramb sau in ce pozite stranie se mai poate, ce fac? laughing Nu mai dorm? laughing

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am observat ca tot mai mulți avem probleme de genul.Si eu ma confrunt ba cu insomni ba cu un somn agitat.
Încearcă de început să faci pe zi mai multă mișcare, sa te obosesti, sa te dezmortesti iar seara cand te culci bea un ceai de tei sau ul lapte cald. Poate cumva te va ajuta.
Pe lângă poziția incomodă a corpului sau patul nașpa mai poate fi si faptul ca ai un somn agitat, încordat.

| Valentina8 explică (pentru Freya1):

De facut miscare fac, am o alimentatie sanatoasa iarna ceaiul nu lipseste laughing
Is curioasa cum de ore putine de dormit nu-mi creaza durere dar mai multe adica normale da. 4-5 ore de somn nu-s normale dupa parerea mea laughing

| Freya1 a răspuns (pentru Valentina8):

Perioada asta nu stiu ce se intampla ca nimeni nu e ok cu somnul. Poate cine stie,trebuie sa iti schimb patul,sa il muți de acolo, sa iti iei câteva zile libere pe undeva sa schimbi locul.
Eu una am pățit sa intepenesc, sa nu mai am loc, sa ma incomodeze locul unde e situat patul, salteaua lui habar nu am.