| Neklna a întrebat:

De ce femeile arată mai în vârstă decât bărbații cu toata ingrijirea lor?

20 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ca asa is programate genetic, de ce, nu se stie. Multe dupa 35 ani incep sa se ofileasca.

| mentholinks a răspuns:

Nu cred ca e adevarat. Sunt bucati bune si la 50 60 de ani.

| Mosotti a răspuns (pentru mentholinks):

Nu punem exceptiile, ne referim la majoritatea femeilor care deja dupa 35-40 de ani se ofilesc.

| mentholinks a răspuns (pentru Mosotti):

Pai si barbatii la fel.

| Mosotti a răspuns (pentru mentholinks):

Nu, barbatii se mentin mai mult! Majoritatea pe la 40-45 arata tinerei, femeile multe nu.

| Cheo0S a răspuns (pentru Mosotti):

Tineri de la ciuc si slanina?
Majoritatea au burtica de la bere si sunt chei in cap. In ce tara traiesti tu?

| Mosotti a răspuns (pentru Cheo0S):

Ma refer la figura doar, ca si grad de batranete, nu ma refer ca e mai umflata figura sau nu, sau ca are burta sau nu, sau la par.
Cred ca acum ai inteles.

| Cheo0S a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu man eu vad pe strada cuplurile ca arata cam la fel, sau e ceva mai frumoasa ea ca El asta de cele mai multe ori. Sau o fi pentru ca sunt hetero?
Stiu ca zicea cineva si avea mare dreptate o femeie niciodata nu o sa-si ia un barbat mai frumos ca ea, niciodata rolling on the floor ca s-ar simti inferioare.

| Mosotti a răspuns (pentru Cheo0S):

Ba da, femeia ar lua barbatu cel mai frumos daca ar putea, chiar daca ea e urata cu draci.
Deci nu are dreptate, toate viseaza la macho man.

Cu, cuplurile nu conteaza ca-s hetero, sunt si cupluri care arata la fel, dar multe femei la 40 ani arata mai naspa ca unu de 40, adica mai trecuta ca fizic, la figura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Sorry, dar nu toate visează la "macho man". Ți-am explicat și de ce dar se pare că ajungem tot la același adevăr: părerea ta rămâne aceași indiferent de câte argumente și dovezi ți s-ar aduce.

Evită să mai daci generalizări de genul.
E ca și cum ai afirma că la toți le place mâncarea picantă.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat ca nu toate, dar foarte multe, multe mor dupa actorii aia din telenovele.
Era prin 2000-2002 aia nu stiu daca stii, chippendales, o echipa de 4 barbati super care faceau streptease, aaaoleu, mureau femeile dupa ei. Nu ii stii sigur, nu stiu cati ani aveai atunc.
Pana si o profa mai in varsta colega cu matusa mea, a ramas miscata de ei.

Am recunoscut si eu ca nu toate, nu am zis ca toate mureau dupa ei, am zis ca erau multe.
Cu mancarea e corect, nu la toti le place aceiasi mancare.

Aveam amica aia a mea de familie care a sunat in SUA, nu stiu cum, le dadea nr de tel la unele, si raspundea cineva si avea o voce din aia groasa, si asta se uda numa cand il auzea, muream de ras.
Nu stim daca eral chiar ala insa, a platit telefonul de s-a spart.
Cred ca costa minutu mult si castiga bani el.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Mie mi se pare invers. Barbatii se trec mai repede, albesc, se rideaza, chelesc, ele daca se ingrijesc la 35 arata ca pustoaicele chiar si la 40 arata bine, cel putin in Bucuresti.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

O fi, nu stiu, ce am vazut eu, este ca femeile se trec mai repede, depinde ce ai vazut.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Se vopsesc, se machiaza, daca nu se ingrasa sunt ok, de fapt depinde ce viata duc. Cei ce au situatie financiara mai buna arata mai bine

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Mda, normal ca aia cu bani arata mai bine ca se ingrijesc, se duc la spa, la sala, masaj.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca e invers, mie asa mi se pare. Barbatii par mai batrani decat femeile

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde de genetica.
Plus ca la femei se instalează menopauza, care afectează și pielea - ii scade elasticitatea de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, barbatii se conserva mai bine, dar traiesc mai putin paradoxal. Probabil ca raspunsul la intrebarea ta e acelasi cu raspunsul la intrebarea de ce femeile la 45-50 de ani termina, iar la barbati andropauza e abia la 75 de ani... pentru ca "natura" nu mai are in interes ca dupa o varsta o femeie sa mai fi asa atragatoare si fertila, ea neamaifiind capabila sa duca o sarcina sanatoasa. In schimb, barbatul nu duce sarcina, este doar "donator" si atunci e altceva

| Cheo0S a răspuns:

De la prea multa experienta de viata* sunt bãtucite saracele.

| SimplyBlue a răspuns:

Pentru că se maturizează mai repede.