| RosaliaOriginala a întrebat:

De ce femeile au viata mai buna decat barbatii? Unde e egalitatea?

10 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Viata mai buna ti-o faci tu cu mana ta.
Muncesti ai
Nu muncesti nu ai.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred că au viață mai bună.
În primul rând, fizicul lor nu pare confortabil laughing
Ideea unei femei independente e o fantezie, în timp ce pentru bărbați, lipsa independenței e un handicap.
Că unii proști venerează orice vagin, e un handicap propriu, nu vreo regulă a naturii... Oamenii normali mai au și așteptări de la consoartă.

| Drimmero a răspuns:

Nu prea au o viata buna, faptul ca in fiecare luna au menstruatie le cam pune bete in roate, mai ales ca unele saracele au dureri nasoale si nu-s bune de nimic perioada aia, sunt inzestrate si cu darul nasterii, cele care isi doresc sa nasca trec prin dureri infioratoare, asta asa anatomic vorbind.
Social daca au ghinion sa se nasca intr-o tara araba sunt mai prejos decat cainii, le trateaza arabetii in cele mai proaste moduri posibile, in alte cazuri sunt exploatate sexual, violate, omorate.
Faptul ca au unele avantaje in viata e una, si noi avem ca barbati destule avantaje mai ales din punct de vedere social si anatomic. Dezavantajul nostru e ca trebuie sa depunem ceva eforturi sa le impresionam : ) ) dar aia e.

| CostinAlamariu a răspuns:

Dacă ai avea măcar o dovadă, un studiu, ceva obiectiv să-ți aperi premisa ar fi perfect. În caz contrar n-are niciun sens și nicio valoare de adevăr ceea ce ai zis aici.

| LordCristobal a răspuns:

De unde ai scos chestia asta?
Oricine poate sa aiba o viata mai buna indiferent ca e barbat sau femeie.

| blackann a răspuns:

Tocmai ai confirmat ca nu esti femeie, cumetre.
d-aia o sa traiesti mai putin ca iti versi frustrarile pe TPU si n-ai alta viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș susține cam tot ce a susținut mister Drimero. happy

Prin simplul fapt că noi putem fi violate și putem rămâne și însărcinate în urma acestui act, nu cred că suntem cu nimic mai avantajate, eu una din latura mea de femeie, eu zic că voi bărbații aveți mai multe avantaje, dar mna, uite aici se observă clar, că fiecare din unghiul lui vede că în unghiul celălalt e mai bun, când de fapt toți avem probleme, minusuri și plusuri. happy

Poate noi fiind sexul mai "slab" ni s-au oferit și mai multe zile de sărbătoare și prostii de genul și s-a mai adus acum ideea că femeia trebuie să nu fie atinsă nici cu o petală de trandafir, când până la urmă și femeile și bărbații ucid, și femeile și bărbații sunt răi și pot comite atrocități. Iar aici, nu susțin acum că sunt pro a fi bătută femeia, dar spun că uneori, unele chestii sunt exagerate în legătură și cu femeia asta.

| AndreaDanci a răspuns:

Pe ce lume au viata mai buna? Ca eu cand aud prin cate trec prietenele mele intr-o zi ma fac mic si mi-e si rusine sa zic ca singura mea problema saptamana asta e ca n-au avut quarter pounder la mcdonalds

| RosaliaOriginala explică (pentru AndreaDanci):

Nu ne pasa gen de ce probleme ai

| MihaBianca a răspuns:

Femeile nu au o viață mai bună deloc. Noi avem menstruație în fiecare lună, noi riscăm să rămânem însărcinate, îndurăm nouă luni de sarcină, naștem, alăptăm, avem mai multă grijă de copii, pe noi de pune mai multă presiune să știm să facem treburi gospodărești, suntem mai presate cu privire la aspectul fizic și modul în care ne îmbrăcăm, dacă suntem violate sunt șanse să se de-a vina tot pe noi și pe lângă asta rămânem și cu traumă și poate și poate și cu o sarcină nedorită sau o boală, noi riscăm mai mult să fim violate sau agresate sexual, noi suntem mai presate să ne căsătorim și să facem copii. Din câți oameni am auzit spunând că nu vor copii, doar femeile au fost numite egoiste pentru că nu își doreau copii. Bărbații erau presați maxim de familie, dar și iertarea de obicei nu îi presează pe ei din punctul ăsta de vedere. În multe cazuri bărbații nu sunt atât de nevoiți să își împartă viața tată cu viața de carieră, în timp ce femeile fac asta. Noi suntem mai presate să stăm acasă cu un copil sau mai mulți decât bărbații și dacă suntem casnice munca noastră nu e apreciată. Mai pot să mai spun și alte lucruri, dar deja am zis multe.