| AlexDorinel a întrebat:

De ce oamenii de la tara sunt considerați mai corecți fata de restul?

Vreau argumente.

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil de la ideea banilor, in care cei de la oras ar avea "mai multi", la care se adauga mai multe influente, ca doar nu ar veni cineva cu ceva... dealer de lucruri "negative" fix undeva la tara, statistic vorbind.

| Mosotti a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta inainte cu 3 ore.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu sunt considerati mai corecti

| Superior a răspuns:

Serios?
Lasand asta la o parte...
Ai vazut cum arata oamenii "la tara" in America? Mai civilizati si igenici poate ca unii oraseni de la noi. Daca un tip de ala vine in vizita la tara in Romania, isi face cruce : vede ceva mai inferior decat insusi evul mediu.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

în 18 Iunie | AlexDorinel a întrebat:
De ce unii oameni spun ca cei de la țară sunt mai educati și mai nu stiu cum?

S a demonstrat de câte ori ca e fix invers.
https://www.tpu.ro/......ix-invers/

| troleibuz a răspuns:

Nu sunt mai corecti. Sunt foarte barfitori.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Dorinele, ce se întâmplă cu tine? Ai mai pus întrebarea asta acum 3 ore! Parcă erai mai subtil. https://www.tpu.ro/......argumente/

| liliana77any a răspuns:

Pentru ca sunt mai simpli si mai sinceri.

| CassiusAlexander a răspuns:

Sunt considerați de către cine? De către tine?

| AnaMariaNuj12 a răspuns:

Nu prea sunt corecți
Oamenii de la țară muncesc, au mai multe idei cum se fac case, bănci etc.
Oamenii de la țară majoritatea știu că sunt doar bețivi dar nu prea e așa, da noi bem dar și muncim, muncim când e 30 de grade, in frig. Oamenii de la Oraș nu prea e asa și eu doar rad de la Oamenii din sate, se dau șmecheri că au banii, vile etc.
Oamenii de la țară nu prea de dau mari ceea ce au, de ce? Că ei nu ii plac sa se de-a mare sau că are multi bani.

Mai sunt alte chestii
Locuiesc in Jud. Iasi sat