| anonim_4396 a întrebat:

Deci,eu mereu ies in evidenta. Ma imbrac in general in negru, am parul lung (pana la umeri), sunt cat de cat inalt ( un 1.73-1.75) si am ochii frumosi din cate am auzit.)))

Daca ies mai mult prin oras,prin parcuri,e posibil ca fetele sa ma bage in seama? Chiar imi caut iubita,am avut relatie un an de zile si nu am prietene cu, care as vrea sa fiu impreuna,i-ar pe Instagram si Facebook nu am foarte multi prieteni.

Desi sunt frumos din cate am auzit de la unele fete,nu imi fac niciodata curaj sa le abordez. Credeti ca e posibil ca dupa toata treaba asta cu coronavirus,vara,daca ies mai multe zile in oras sa ma bage lumea in seama?
Mentionez ca eu nu caut combinatii,caut o prietena cu, care sa imi fac mai tarziu o relatie,atat.
Daca stau chill, singur pe banca, cu castile in urechi si cu un energizant langa e posibil ca lumea sa ma bage in seama? Nu am stat foarte mult pe afara sa fiu sincer si nu stiu la ce sa ma astept.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca raspuns... da, exista sansa ca fetele sa te bage in seama.

Numai bine si sarbatori fericite sa ai! ^_^

3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

M-am oprit la primele 2 randuri. Te imbraci in negru ca majoritatea tinerilor. Sunteti voi in doliu? Ai 1, 73-1, 75, nu esti inalt. Mai ales ca barbat. La 1, 75 esti de inaltime medie. La 1, 73 esti deja maruntel. E cazul sa mai cresti si la inaltime si la minte.
Nu trebuie sa fii frumos, ci sa te comporti frumos. Fetele nu cauta la barbati picioare frumoase!

| Vântulalb a răspuns (pentru Vântulalb):

Am vazut ceva la final. Daca stai cu castile in urechi, nimeni, dar absolut NIMENI nu se va uita la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place ca recent cineva scria intr-o intrebare "am 1.70 si ma simt atat de pitic", iar tu spui ca la 1.73-1.75 esti cat de cat inalt. Dovada ca totul sta in atitudine.

Mai sincer sa fiu, vad ca ai tot incercat sa subliniezi ca ALTE persoane ti-au spus ca arati bine etc., dar se vede clar ca si tu crezi asta. Ceea ce nu e rau, dar macar nu o lua atata pe ocolite. Incearca totusi sa nu lasi sa ti le urce la cap, adica si mie mi s-a zis ca am ochii frumosi si sunt pur si simplu negri laughing. Asa ca nu m-as baza prea mult pe complimente (depinde de la cine vin, unele pot fi autentice).

Nu mi se pare ca sa te imbraci in negru te face sa iesi in evidenta, parul lung... poate. Ce te face sa crezi ca iesi mereu in evidenta?

In orice caz, chiar daca esti cel mai frumos om din orasul tau, sansele ca o fata sa te abordeze din senin sunt atat de mici ca as îndrăzni sa rotunjesc la 0. Mai ales avand in vedere conditiile descrise. Niciodata nu as intra in vorba cu cineva care asculta muzica in casti sau sta pe telefon, pur si simplu ar fi nepotrivit sa il deranjez. Daca nu esti pe telefon sau cu castile, mai cresc un pic sansele. Lucruri ce pot incepe o conversatie sunt de exemplu daca ai un instrument muzical la tine este posibil sa te intrebe lumea ceva, sau daca desenezi. Lucruri de genul. Chiar si asa, nu o sa te intrebe persoanele pe care le vrei tu happy Ci cu totul alte persoane.