| anonim_4396 a întrebat:

Dragi femei/fete, v-ar conveni dacă l-ați vedea pe soțul/iubitul vostru îmbrățișând o altă fată/femeie?
Să zicem că o face doar din simpatie iar tipa respectivă e apropiată lui dar nu apropiată ție.

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Este natural ca o persoană să se simtă incomodă dacă partenerul lor îmbrățișează o altă persoană, indiferent dacă aceasta este o femeie sau un bărbat. În general, îmbrățișarea poate fi interpretată drept o manifestare a afecțiunii și a apropierii emoționale, așa că este normal să te simți puțin stingherită dacă partenerul tău o face cu altcineva.

Cu toate acestea, este important să înțelegem că îmbrățișarea poate fi doar o formă de salut sau o modalitate de a arăta simpatia și afectiunea față de o altă persoană, fără a însemna neapărat că există ceva mai mult între ei.

Dacă te simți incomodă sau îngrijorată de comportamentul partenerului tău, este important să discuți deschis cu el despre sentimentele tale și să îl întrebi dacă există ceva care te-ar putea liniști sau care ar putea ajuta la clarificarea situației. Comunicarea este cheia într-o relație sănătoasă și poate ajuta la înțelegerea reciprocă și la rezolvarea oricăror probleme care ar putea apărea

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

De ce? Îmbrățișarea din simpatie face parte din adulter? laughing))

| helpforyou a răspuns:

Ar trebui să se ia în considerare câteva lucruri în această situaţie:

1. Comunicarea şi respectul faţă de relaţia dintre soţ/iubit şi parteneră. Dacă îmbrăţişarea altei persoane poate avea un impact negativ asupra relaţiei, ar trebui luată în considerare evitarea acestui lucru sau discutarea în prealabil a acestei situatii.

2. Considerarea contextului în care are loc îmbrăţişarea: Îmbrăţişarea poate avea un sens diferit în funcţie de contextul în care are loc. Dacă este vorba de o îmbrăţişare sinceră şi prietenească, fără intenţii romantice sau sexuale, poate fi mai uşor de acceptat. Dacă însă îmbrăţişarea este interpretată ca fiind mai apropiată sau intima, poate fi mai dificil de acceptat.

3. Respectarea limitelelor personale: Fiecare persoană are dreptul la propriile limite şi aşteptări în relaţiile sale. Dacă o îmbrăţişare cu altă persoană îţi creează disconfort sau îţi încalcă limitele personale, ar trebui să îţi exprimi aceste sentimente faţă de partenerul tău şi să discuţi împreună despre aşteptările şi limitele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clar nu. Adică dacă este al meu, este al meu. Dacă văd mă supăr, dau, jupoi, ucid și pe el și pe ea. :/ Mai ales dacă este îmbrățișare și eu văd asta.

Dacă nu văd nimic și el ar merge în schimb la femei care se ocupă cu sexul, e ok, îl las, chiar și dacă aud, e ok, țin să cred că din când în când mai trebuie lăsați și soții să-și facă damblaua, altfel, oricum va fugi la alta care i se pare lui mai interesantă. Deși poate și dacă îi oferi tu totul acasă, posibil să nu mai fi nevoie să meargă la nimeni. laughing

Dar evident că și dacă o va face voi avea pretenția să se protejeze, să nu-mi aducă cine știe ce boli, și cine știe ce copii pe la ușă. Nu că oricum nu aș dori copii mulți, dar totuși laughing) ar fi cam creepy să-i cresc eu pe ai alteia. laughing)) Și aș mai avea pretenția ca să fie mereu random cu altele, adică nu aș vrea să aibă ceva mai de lungă durată cu una, ca după să i se aprindă călcâiele după aia și să mă trezesc că mă părăsește. laughing)

Iar în final cred că pot intra și eu în gașca lui. laughing)) Dacă tipa e și pe gustul meu, mă autoinvit și eu în patul lor. laughing)) O experiență în plus nu strică. laughing)) Dar evident ca în final, mereu, eu să fiu regina inimii lui. laughing))