| ellabutterfly a întrebat:

Este adevarat ca betivii si copii spun mereu adevarul? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Copiii mai mint, dar betivii niciodata. Diferenta o face imaginatia:daca a copiilor zboara, a betivilor s-a inecat!

31 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

În justiţie cuvântul unui copil primează în faţa cuvântului unui om matur. Despre beţivi se ştie acest lucru de pe vremea romanilor : ''in vino veritas'' ( adevărul e în vin ).

| Arthur a răspuns:

În justiţie cuvântul unui copil primează în faţa cuvântului unui om matur. Despre beţivi se ştie acest lucru de pe vremea romanilor : ''in vino veritas'' ( adevărul e în vin ).

| Elena1234456 a răspuns:

Este 100% adevarat.Betivii de prosti, copii ca nu stiu ca o vorba poate schimba multe.

| Floreenofficial a răspuns:

Cam 50% adevarat in ambele cazuri...

| elena a răspuns:

Copii spun adevarul din inocenta, pe cand betivul vrea sa se dea mare, ca doar de-aia este betiv.

daniela
| daniela a răspuns:

Da pentru ca nu se pot gandi la minciuni

| Ana a răspuns:

Da laughing adevaratwinking

| Ea12345 a răspuns:

Oarecum da.De ce? Copiilor le e mai greu sa minta, nu au o asa mare,, experienta" in domeniuhee hee Si probabil ca se observa ca, prichindeii ne dau de gol de multe ori, deoarece ei spun adevarul, fara sa se gandeasca la noi, care nu vroiam sa se afle asta.laughing
Despre betivi, nu prea e usor de crezut, pentru ca unii, in acea stare incep sa aiureze si sa spuna vrute si nevrute(printre care si adevaruri).

| costymaximus a răspuns:

Mai degraba "lucruri trasnite"decat adevarul!

| dyddyyyx18 a răspuns:

Eu cred ca e adevarat

| alecs871 a răspuns:

Si Pinochio.

| Spintecatorul a răspuns:

Nu spun neaparat adevarul, dar spun ceea ce gandesc.

| mariaw a răspuns:

Ca is prostii. Nu exista generalitati. Sau oricum nu ar trebui

| SufletDeCopil a răspuns:

oh go on Nup.Copii oh go onhee hee nu prea mai spun adevarul.cat despre betivi, acum depinde de fiecare uni da uni nu.big grin

| medex3 a răspuns:

Nestiind de el un betiv incepe si povesteste despre viata sau ce naiba a facut el.In mare parte tot ce spune el este adevarat.[Trebuie sa incerc partea cu alcool pe un prieten laughing]Iar copii spun ce vad happy

| arn64 a răspuns:

Depinde ce varsta au copii, daca au sub vreo 7 ani da, dar altfel nu, iar la betivi nu stiu.

| arn64 a răspuns:

Conteaza totusi?

| Decebal a răspuns:

. nu intodeauna e asa

| Яùxsi a răspuns:

Betivii cred ca spun [ inca nu m`am imbatat sa stiu ] laughing

Dar cat despre copii. minciuna=bucuria lor laughing

| デイダラくん a răspuns:

Da, ca nu-i duce mintea sa mintawinking

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Cu betivii mdeah, din cand in cand se mai intampla
dar cu copii nu prealaughing
copii mereu mint... nu exista an sau luna in care un copil sa nu minta
exemplu.
andrei a luat nota mica la test
el nu i-a spus lu' masa' ca au dat test deoarece ii era frica sa nu il pedepseascalaughing

| Alexa_3478 a răspuns:

Copii de obicei da(nu au timp sa invete sa minta).
Dar betivii depinde. cateodata vb numai prosti si cateodata spun adevarul, fara sa vor(mai rar).

Răspuns utilizator avertizat
| Mada a răspuns:

Eu zic ca betivii poate zic adv, dar copiii nu rolling on the floor Plus ca de ce generalizeaza?! Oricine poate sa zica adevarul. happy

| adapurple a răspuns:

Pai, copii spun adevarul pentru. ca sunt mici si nu pot sa minta, iar betivii sunt ametiti si prosti

Răspuns utilizator avertizat
| NomberOne a răspuns:

Copiii nu.sunt copil, asa cine stie mai bine ca si mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, mai sint si mincinosi printre ei rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat...cred.