| JustMeFlory a întrebat:

Ce parere aveti despre manele, manelisti? eu una nu ascult acest gen de muzica(daca se poate numi asa)...si nici nu am de gand!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult in fiecare zi de la vecini. Tocmai acum a dat un idiot maneaua la maxim. Poate nu m-ar deranja asa de tare, da nu stiu cum se face ca toti au probleme auditive si trebuie sa le bubuie boxele in creier.

25 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nush ce cred alti dar mie chiar nu imi plac manelele.happy recunosc ca mai sunt unele manele care imi plac dar sunt foarte putine.big grin

Anna
| Anna a răspuns:

Nu-mi plac, nu ascult. Punct.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu asculta nu le voi asculta, nu imi plac... dar nu am nimic cu persoanele care asculta.

| JustMeFlory explică:

Nu stiam pentru ca sunt noua si nu am rasfoit tooot site'ul!happy

| Zâmbărici a răspuns:

Hahaha astia care nu asculta manele sau pun asemenea intrebari da ce la chefuri sh din astea va rupeti pe manele asa ca...laughingnu e treaba voastra ce gen de muzicaa asculta fiecare. punct

| want2bMajestic a răspuns:

Trebuie sa fim obtimisti... poate ca dupa atatea" ma tau, ma tau" si de genu o s dispara manelistii astia... dupa mine...trebuie dusi la reciclare.winking

| Ben. a răspuns:

Shhhhhhhhh!

| Criiss16 a răspuns:

Mie nu-mi plac dar nu am nimic in potriva celor ce asculta manele...fiecare cu gusturile lui! Nu inteleg dc majoritatea spun ca acei ce asculta manele sunt niste "inculti". Cunosc si eu pers. ce asculta manele dar sunt destepti... E adevarat ca manelele sunt cam aiurea da nah...¡¡¡Fiecare cu gusturile lui!

| jani a răspuns:

Cred...ca manelele...sunt pentru petrecere...nu pentru ascultat acasa... iar majoriatatea manelelor... vorbesc despre...bani.cel mai tare...dusmani.etc...deci nu este o muzica din care sa intelegi ceva...este o muzica cu mesaje tampite...

| nicky a răspuns:

Eu ascult toate genurile de muzica asa ca nu fac discriminari intre genurile de muzica.

| fetitza a răspuns:

Da este adevarat...in general manelele sunt ingrozitoare... dar exista si cate una frumoasa...cum ar fi cele de dragoste.cantate in special de denisa...in rest nici eu nu ask manele... celelalte genuri de muzica sunt ok!

| mary_1175 a răspuns:

Eu ascult toate genurile de muzica nu fac diferenta oh go on

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

S-a mai discutat despre asta :P
http://www.tpu.ro/......de-muzica/

| Teardrop:] a răspuns:

Nu ascult..nu imi plac deloc

| MihaiA a răspuns:

Din moment ce e a miliarda oara cand se discuta intrebarea de genu asta.
Numai frustratii pun intrebarile astea. Ok nu asculti, si cine te deranjeaza? Nu o sa vezi pe nimeni care asculta manele care intreaba : Ce parere aveti despre rock, dar despre cei care asculta.
Pana mea!

| sti a răspuns:

Dar de ce incerci sa te disculpi? poate iti place o melodie, doua laughing

| asucme a răspuns:

Nu le consider creatii muzicale ci mai degraba manifest o aversiune pentru ele. Un studiu recent intre muzica clasica, rock, dance, hip hop, manele arata pe discovery care este procentul de activare celebrala la auditia lor. Dupa cum era de asteptat rezultatul a fost: muzica clasica 70-80%, rock aprox 50% dance 30-40% iar manele pana-n 10% (surprinzator, nu?) Explicatia Discovery a fost ca mesajul rudimentar al acestora nu pot activa decat partea primitiva a creierului, insasi cuvintele din manele se refera doar la sex, bani si. masini laughing In conluzie si pana sa vad studiul ascutam si voi asculta in continuare muzica clasica. :p

| alecs_6027 a răspuns:

Manelele nu reprezinta o categorie de muzica... cel putin eu asa cred... dar fiecare asculta ce ii place si ce il reprezinta...so.thinking ...don't kill the musictongue

| angelkissing a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui.Mie siner nu imi palc de loc sunt niste lalaieli in plus ei fac totul pentru bani nu canta decat de jale iar daca nu canta de jale isi lauda bani la tv.Ei nu stiu ce e ala frumos isi pun prea multe paiete si nu stie decat sa e dezbrace (ma refer la fete) adica poate ai vazut si tu fata de la miezul noptii pe mine ma scarbeste.Manelisti sunt niste oameni bogat si rromi (uni) iar maleistele sunt cam pitipoance cu rujul ala depasit de buze cu fusta mini si dansul ala oribil.Mai ales vestimentatia cu tricouri stramte de parca nu mai poate respira.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Flory, nu am nici o parere despre manele :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot am vazut ca s-a mai discutat, am intrat si eu pe link-ul ala si vad ca cineva intreba cu ce sintem deranjati ca-i plac lui... Eu as spune ca nu ma deranjeaza ca asculta, ci ma deranjeaza ca ma obliga si pe mine sa scult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiti melodia aia "daca asculti si parazitii si muzica tiganeasca/t einvit sa iti bagi ==== in ---- nimeni nu o sa te opreasca"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manelele sunt cele mai TARI! la nunti, botezuri, petreceri etc. se pun manele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine zica ca sunt bun la botezuri nunti si nu stiu ce se inseala
in america sau alte tari crezi ca exista manele? ei nu pot sa isi petreaca zilele speciale prin alte stiluri de muzica? nu e chiar asa... petreceri se fac si prin muzica dance, pop si chiar hip hop
eu unu nu ascult manele nici in ruptu capului, toti manelari pe care ii stiu sunt niste tzarani cel putin unii

Răspuns utilizator avertizat