| AntoniaOrman a întrebat:

Exista fantome? Mi-e cam frica, nu stiu de ce. Sunt foarte slaba de inima. laughing Si mi-e cam frica ca ar putea exista.

Răspuns Câştigător
| bilopart a răspuns:

Nu nu exista! Daca vezi o fantoma inseamna ca mintea iti joaca feste!

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu exista fantome in spatiul cultural ortodox si luminos romanesc. Fantomele sunt rodul imaginatiei popoarelor catolice cu o clima rece, vreme posomarata, arhitectura medievala din piatra.Clima influenteaza si folclorul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te piste de fund la noapte

| andrei1237 a răspuns:

Nu,nu exista asa ceva.Aceste lucruri sunt doar in mintea ta.

| Madayna a răspuns:

O sa te ocoleasca pe tine

| ksuper31 a răspuns:

Pai...fiecare crede ce vrea, dar eu sunt destul de sceptic, chiar si profa mea de religie ne-a povestit despre exorcizari, demoni si fantome, sa nu te sperie.Mai bine nu crezi, daca nu vezi(in cazul tau).

| awspam a răspuns:

Omului ii e frica de ceea ce nu poate explica deci nu baga in seama ce auzi ca nu merita

| corhaz a răspuns:

Da exista happy s-a demonstrat in unele locuri au surprins camerele is si pe youtube filmulete

| denyemy a răspuns:

NU cred ca exista, in nici-un caz asa cum percepi tu incat sa te sperie asa rau.

| ClauditaSmile a răspuns:

Nu exista fantome.

| asdfgh23 a răspuns:

Daca tu crezi in Dumnezeu si in ceea ce spune religia cum ca omul este facut din trup si suflet...pai atunci acel suflet dupa ce trupul moare devine o fantoma daca nu isi gasestea linistea laughing sunt destule documentare pe tema asta

| Nep_Marius_1990 a răspuns:

Aniella fantomele exista. am vazut foarte multe documentare. m-am uitat si pe discovery legat de tot ce inseamna fantome, spirite. ele pot comunica si cu tine. de exemplu daca stii sigur ca intr-o casa se petrec lucruri stranii tu pune pe masa un pix si daca vrea sa comunice cu tine ii pui intrebari. daca raspunsul este Da ii zici sa roteasca pixul spre stanga. daca raspunsul este Nu ii zici sa roteasca pixul spre dreapta sau mai poti incerca si cu o lanterna. ii zici sa o aprinda si sa o stinga daca te aude, sau daca stie raspunsul la intrebare, ele pot fi pasnice, dar si furioase pentru ca ii invadezi spatiul, pentru ca nu s-a facut dreptate nici dupa ce a trecut in nefiintza, de obicei raman blocate pe pamant pentru ca au lucruri neterminate. incercand sa le rezolve si dupa sa isi gaseasca linistea

| bilopart a răspuns (pentru Nep_Marius_1990):

Ai auzit de efecte speciale? acele ``documentare`` sunt realizate pentru un rating crescut.

| Lorenna22 a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu nu trebuie sa iti fie frica de asa ceva. Sunt doar povesti pentru speriat copiii. Iar video-urile sunt trucate astfel incat sa creasca audienta si rating-ul. ''Mortii cu mortii si vii cu vii''.winking

| micauta a răspuns:

Pentru cine crede exista