| Scotianca a întrebat:

Fetelor voi cum ati aborda un baiat care va atrage insa el nu stie absolut nimic de existenta voastra? Cum puteti sa-i atrageti atentia sa-l faceti sa va bage in seama?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu as aborda niciodata un baiat, ca asta ar inseamna ca sunt ultima proasta care urla dupa atentie.
L-as impresiona cu note mari la scoala, prin activitatile zilnice unde ma fac utila, prin ceea ce fac si cum ma prezint la scoala 9sau servici), dar in nici un caz nu i-as face avansuri unui baiat.

| Scotianca explică (pentru Violleta2022):

Acest baiat nu este de la mine de la scoala. Nu stiu cum il cheama sau deunde sa-l iau. Nu stiu unde locuieste sau cei place sa faca.
Nu am cu ce sa-l impresionez. Doar l-am vazut de cateva ori pe strada si m-am indragostit de el. Asta e problema. Suntem straini complet unul de celalalt iar el NU STIE ca il plac. Is de acord cu tine femeia nu ar trebui sa faca primul pas sau sa faca avansuri baietilor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Scotianca):

Daca baiatul ala de pe strada s-a indragostit si el de tine, va veni sa-ti spuna intr-o zi, daca nu, inseamna ca esti un nimeni pentru el, care nu-l atragi si nu simte nimic pentru tine.

| TheGentleman a răspuns (pentru Scotianca):

Cu așa mentalitate ai mari șanse să ajungi „fată bătrână". Nici băieții, nici fetele nu citesc gânduri. Așa că cea mai fair variantă este cea directă. Indiferent din partea cui vine.

| Scotianca explică (pentru TheGentleman):

Sa ajung. Lumea se duce de rapa rau daca o sa ajunga doar femeile sa faca TOTUL inclusiv sa abordeze un baiat. Prefer sa raman singura decat sa m un nataflet de barbat langa mine unde trebuie sa fiu eu barbtul in relatie.

32 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

E f simplu, intra in vorba cu el sub n pretexte, si simte el f repede ca il place, apoi el actioneaza la randul lui.
Daca si el o place, evident.

| LoveSleep a răspuns:

Te duci pe profilul lui de Facebook/insta si ii dai un like. Atat.
Daca te place, o sa-ti scrie el. Daca nu, nu.

| Scotianca explică (pentru LoveSleep):

Nu stiu cum il cheama sau deunde sa-l iau deci nu am deunde sa stiu daca are sau nu Facebook...

| Lupică27 a răspuns:

Ori nu spui toata povestea ori nu intelegi niste lucruri banale, am citit toate raspunsurile tale pe aici si nu inteleg de ce insisti ca e vina aluia de nu te baga in seama. Spui ca el habar n-are de existenta ta, pai si cum vrei sa te bage in seama daca nu are nici-o smecherie cu tine? din cate inteleg doar tie iti place de el el nici nu te cunoaste.
Sfat, daca chiar vrei sa vorbesti cu el te poti baga in seama iar asta nu inseamna ca faci primul pas sau ca te dai la el, poate tipu are prietena, mai intai trebuie sa vorbesti cu el sa afli care e faza.

| Scotianca explică (pentru Lupică27):

Voi pune punct aici deoarece s-a lungit discutia asta prea mult. Nu vreau sa fac primul pas deoarece nu este normal asa ceva daca el nu misca nimic consider ca nu ma place sau vorba ta are pe cineva si nu e cazul sa ma mai complic. Nu mi se pare normal ca femeile sa faca primul pas e de datoria baietilor si a barbatilor daca sunt interesati de o femeie sa miste ceva. Barbati prea sau obisnuit ca femeile sa faca totul pe lumea asta gen sa aiba grija de casa, de copii, sa aiba servici iar acum sa faca si primul pas. Sincer nici nu as mai avea nevoie de vreun barbat in viata mea daca deja fac ambele roluri.

| Lupică27 a răspuns (pentru Scotianca):

Mi se pare hilar faptul ca tu esti suparata pe un strain care nu te cunoaste ca nu vrea sa fiti impreuna laughing)

| Lupică27 a răspuns (pentru Lupică27):

De curiozitate, cati ani ai? mai ales ca vad ca faci afirmatii despre barbati si alte alea.

| Scotianca explică (pentru Lupică27):

Prefer sa nu-mi dau datele pe internet la oricine.

| Scotianca explică (pentru Lupică27):

Cum am zis mai sus. Caz inchis.

| TheGentleman a răspuns:

Ce te împiedică să mergi la el și să-l abordezi: „hei, salut! Te văd adesea când ies în afară, mi-ar plăcea să ieșim la o cafea". Și de aici construiești o poveste, în funcție de pasiunile sale etc.

Oamenii apreciază sinceritatea și punctualitatea, fără ocolisuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș lua niște lecții de gramatică înainte să-l abordez, fără glumă.

| Scotianca explică (pentru anonim_4396):

Sincer cu asa gandire nu vei ajunge prea departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt fată, dar părerea mea ar fi ca tu sa faci primul pas dacă el nu te-a observat încă. Iar dacă există dragoste, aceasta se va vedea la prima vedere.

Răspuns utilizator avertizat