| pisilove15 a întrebat:

Hei TPU le-am cerut prietenia pe facebook la niste copii de la școală. Eu nu ii cunosc la școală dar as vrea sa ma împrietenesc cu ei. Ce sa le scriu prima data in mesaje?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa le spui ca ai observat ca sunteti la aceeasi scoala, si vrei sa iti faci noi prieteni.

| William a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Vrea sa isi sfaca prieteni nu sa isi bata aia joc de el. Cel mai usor este sa gaseasca ceva ce are in comun cu ei si sa discute despre asta.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru William):

De ce crezi ca si-ar bate joc de el? Mai ales ca nu le vorbeste in grup pentru inceput. Ca sa gaseasca ceva in comun cu ei, trebuie sa faca mai intai o introducere, apoi isi descopera punctele comune discutand.

| William a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Daca spune ce l-ai invatat tu or sa il creada un ratat. Metoda mea e testata si functioneaza.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru William):

Ma rog, eu mi-am spus parerea. Nu toti oamenii reactioneaza la fel. El decide ce va face.

| Glumet a răspuns:

Salut, vreau sa fim prieteni.Ce parere aveti? happy