| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti in privinta cu "fantomele" astea. Exista sau nu?

Eu am vazut multe lucruri in viata mea, desi am doar 12 anishori.

Si sa va zic ce mi s`a intamplat mie.

Deci era cam 9 seara, si am venit de afara. Sora mea si mama nu erau acasa (tata este plecat in Italia). Si ma uit eu la balcon si vad un copil (arata de 9-10 ani) care se uita urat la mine vreo 1-2 min si apoi a dosparut (ps. culoarea era mai alb-albastrui inchis mai gri). M`am speriat, si am fugit in casa.

Apoi a venit mama si sora mea.

Acum sa va intreb pe voi. Ce o fost si cu copilul ala?

Deci mi s`a intamplat multe lucruri.

Intr`o zi am fost la gradinitsa cu bff meu si am vazut 2 copii o fata si un baiat in balansoar.

Sau tot la gradinita cineva m`a tras de picior.

Stau la sat. Si aici unde stau eu, este o casa mai parasita.

Si am fost cu bff meu si am facut poze la casa aia.

Si ce sa credeti a iesit in poza ceva alb in poze.

Ce sunt toate astea?

Adica eu cred ca sunt fantome, dar vreau sa stiu si de la voi.

14 răspunsuri:
| MyGuardianAngel a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Nu iti fa griji si nu te teme. Mi s-a intamplat si mie sa am astfel de senzatii, dar era doar imaginatia mea. Nu te mai gandi la fantome. Daca ai sa continui sa crezi in ele, vei avea senzatia ca exista si te vei speria si de imaginatia ta. Incearca sa nu te mai gandesti la din astea si vei vedea ca frica iti va trece in curand. Nu cred ca trebuie sa mai crezi in zvonuri din astea, pentru ca la 12 esti mai marisoara si ar trebui sa intelegi astfel lucrurile, eu am 13. big grin

| Gabriella_1938 a răspuns:

Exista fantome. dar nu se arata celor mai maturi ci celor mai mici in varsta. si eu am vazut chestii de genu' asta si i'am spus lu' maica mea si mi-a spus ca mi-se pare.

| niknip a răspuns:

De obicei daca crezi in atsfel de lucruri atunci pot avea unele efecte asupra ta, daca nu crezi nu se leaga de tine. Nu stiu ce sa zic...happy Eu una nu cred.

| Riyukii a răspuns:

Exista fantome, numai daca tu crezi sau daca ti`e frica de ele.
Daca nu crezi, totul e normal.

| Cosma0499 a răspuns:

Eu cred in fantome si ma temlaughingP. S. am 11 anirolling on the floor

| KidoPink a răspuns:

Poate ca aceasta fantoma a tinut la tine si te urmareste sau te uraste si vrea sa se razbune... P. S. si iop am patit lucruri dar nu vreau sa le spun ca sunt infricosatoare.

| Gggeorgiana a răspuns:

Ti-a facut feste imaginatia! Nu cred ca exista asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu exista fantome...toate astea au o explicatie foarte rationala: chestia alaba din poze probabil era fie un fenomen optic sau ceva legat de aparat, la gradinita, probabil ca ai avut doar o senzatie(mai patesc si eu asta uneori), cei doi copii din balansoar probabil erau foarte reali.si baiatul...siugur era o imagine creata de mintea ta. nu exista fantome:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu cred in fantome.nu mi s-aintamplat dar cred multin ele, si baietelul atunci dupa cum il descrii nu putea fi imaginatia ta dar poate erai speriata noaptea singura in casa, si eu am 12 anitongue si imi e urat noaptea si cum am vecini deasupra dar nu stau la bloc se aud sunete mereu si imi aprind toate becurilein casa, dar te cred, acum poate zici ca te cred doar pentru ca am si eu 12 ani jum da stiu ca exista. fantomele sunt sufletele/spiritele care inca nu au ajuns nici in rai nici in iad si vor sa demonstreze ceva din viata sau au murit si nu au gasit o explicatie la ceva si cauta sa demonstreze sau sa gaseasca ceva.acum nu stiu de ce tocmai tie ti se intampla astea dar toate astea ai s avezi ca se vor lega, mai ales daca ai vazut inca doi copii, poate acel baietel e de mult timp si a fost la acea gradinita.tot ce trebuie este sa cauti o explicatie pentru. ca totul are o logica. te pup si imi pare rau ca nu t epot ajuta mai multsad. pupici!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sa fi fost doar imaginatia ta ni se intampla tuturor nu sunt cine stie ce specialist dar o parte din creier stocheaza imagini sunete(placute sau neplacute) mai ales cand esti singura si e intuneric mintea incepe sa iti joace feste

| stefy_2889 a răspuns:

Nu te speria ti se pare, sau poate coincidente, sau glume proaste.

| deniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Sincer, eu nu cred ca exista fantome, poti sa stai linistita, in viata vei mai trece peste multe chestiuni de genul acesta, vreua sa spun ca si mie mi se intampla uneori sa vad chesti din astea, dar nu trebuie sa te sperii, de chestile astea trebuie sa discuti cu cineva care chiar te poate sfatuii, si trebuie sa fi tare, nu trebuie sa iti fie frica de chestile astea, oricum peste din astea ai sa mai treci, crede'ma si mie mi s'au intamplat chestii de genul care ti s'au intamplat si tie! sincer de chestea aceea cu copilul habar nu am ce sa zic, poate ca thinking era ceata, era seara, dar NU, in nici un caz nu se poate intampla sa dispara! sa stii de la mine asta, nu exista fantome, exista spirite, atata tot, doar ca tie nu trebuie sa iti fie frica! big hug Noroc in continuare in viata ta, si apropo! multi inainte [ 12 ani ] >big grin

| Sters a răspuns:

Pai.sincer...sunt mai mare decat tine cu 2 ani. dar totusi.si eu cred.Si sunt ingrozita de faptul ca ar exista.Mereu le-am considerat.Nu stiu. Mi se pare ca mereu sunt facute sa sperie lumea.Si mereu ma simt urmarita.De multe ori am presimtirea ca sunt nebuna, dar nu cred.Sunt o fire mai credula. Dar totusi. Orice e posibil. Spiritele sunt de fapt cei care nu si-au gasit locul sau cei care au murit inainte de a rezolva ceva aici si incearca sa o faca prin anumite persoane. Cel mai bine e sa te rogi mereu la Dumnezeu pentru ca El e singurul care ne poate salva happy

| demilovato65 a răspuns:

Si mie mi s-u intamplat. Avem o casa bantuita la scola si am vazut multe chestii cu prietenele mele.Eu una cred ca sunt doar roade ale imaginatiei tale.