| anonim_4396 a întrebat:

Hello, am nevoie de ajutor. Mi-am stricaut somnul sad toata vara m-am culcat doar la 4-5-6 si rezultatul...e 4:15 dimineata si nici macar nu mi-e somn, adica acum nu mi se mai face somn la 10-11 noaptea ci la 5-6 dimineata sad ce pot sa fac ca sa ma obisnuiesc sa ma culc la 10-11 o sa inceapa scoala si trebuie meaparat ca de maine sa incep sa dorm devreme, doar ca nu mi se face somn si cand nu mi-e somn efectiv ma foiesc in pat fara sa adorm

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci efortul după o moapte nedormită, să nu te mai culci la 5-6 dimineața, să rămăi treaz în acea zi, cu orice preț până la ora 22, când să pui capul jos pe pernă, iar pentru a doua zi să pui ceasul să sune la ora 6 dimineață.
Apoi ziua următoare să nu te mai culci până la ora 22. Și imediat va reveni somnul la normal.

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Exact asta voiam să zic si eu

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da da, stiu cum e laughing
Mai lasa putin telefonul, televizorul si ceea ce mai faci tu noaptea (ca sigur nu stai cu fata la perete pana la 4) si o sa se schimbe situatia. Dupa ora 10, lasa toate astea, bea niste lapte rece si incearca sa citesti ceva. Dupa primele pagini o sa ti se inchida ochii 100%.

| Sofer a răspuns:

Ziua mai muncesti ceva te plimbi pana obosesti sa poti dormi seara la 22.

| mariuscdrz a răspuns:

Ce naiba faci pana la ora aia?