| Mi_Nam_Go_1993 a întrebat:

Hey. Spuneti-mi si mie niste replici atunci cand cineva se ia de mine, sau cum sa ii intorc cuvintele. Exemple, sfaturi.

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Eu daca ma simt superioara celui care m-a provocat nici nu ii raspun, ma uit la el ca prin geam sau nici nu imi intorc privirea catre il ignor pur si simplu, dar daca e cineva pe care il o respect atunci incerc sa fac o intorsatura placuta glumind dar daca nu se poate mai bine tac si merg maninc o portie buna de ciocolata sa-mi treaca sa nu regret mai tirziu ce am spus.Si bine fac ca orice poate avea nervi la un monet dat si nu e bine de dat replici in asemenea cazuri.Procedind astfel mereu ies bine din toate situatiile.

| Catalinhhh a răspuns:

Salut!

Efectiv trebuie să îi întorci cuvintele nu să-i arunci ceva replici "epice". Dar cel mai ok ar fi să nu răspunzi provocărilor venite de la lume, nu trebuie să ripostezi, asta dă dovadă de înțelepciune.

An nou fericit!