| ddeennyyssaa13 a întrebat:

Sunt noua pe site. Am o mare problema. Parintii mei lucreaza in Grecia. Pana acum am stat la o matusa. Dar acum parintii m-au luat la scoala in Grecia. Dar eu nu vreau asta. Insa ei nu înțeleg. Oricât de mult i-as ruga nici nu vor sa auda de intoarcerea in România. Și mai este ceva: nu stiu limba si in România am terminat clasa a 5a si in Grecia am trecut in clasa a 7a. Si sunt chestii de a 6a pe care nu le stiu. Toata lumea vorbeste cu mine si eu nu inteleg nimic apoi ei rad de mine. Ce pot face ca sa îi conving sa ne intoarcem in România?

Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

Nu stiu daca ii vei putea convinge, cel mai bine ar fi sa incerci sa te adaptezi pentru ca vor mai exista situatii in viata in care va trebui sa te supui si sa faci ceva ce nu o sa-ti convina. Mult succes, cat despre copii, te vei imprietenii intr-un final cu ei.

| ddeennyyssaa13 explică (pentru suMRed34):

crying da stiu dar pur si simplu imi e dor de prieteni, de rude... e foarte naspa. Stiu ca ma duc in vacanta in Romania. Dar na. o intrebare: tu ce ai face in locul meu?

| suMRed34 a răspuns (pentru ddeennyyssaa13):

Eu as vedea partea buna, ai sansa sa vezi o multime de locuri noi, sa intalnesti oameni noi, sa traiesti o experienta pe care foarte multi oameni nu au ocazia sa o traiasca nici macar o data in viata.Mi-ar fi greu la inceput dar dupa aia as realiza ca am o oportunitate, nu un ghinion si intr-un final ar ajunge sa imi placa foarte mult.

| ddeennyyssaa13 explică (pentru suMRed34):

Ai dreptate... multumesc frumos! Mi-am recăpătat increderea.