| anonim_4396 a întrebat:

Ieri după-amiază am ieşit în oraş şi trebuia să aştept o prietenă în parc.Acolo,am trecut pe lângă o bancă pe care stăteau 4-5 băieţei de vreo 10-12 ani, cam aşa, nici măcar nu îi izbise pubertatea.Atunci,pe moment,nu i-am băgat în seamă,deşi mi se cam părea că m-au fixat cu privirea şi m-am pus pe banca următoare (doar aia mai era la umbră,pentru că altfel,mă duceam mai încolo). După vreun minut de când m-am aşezat pe bancă,vine unul la mine şi mă apucă de un sân,iar apoi fuge şi ceilalţi după el (eu stăteam pe telefon,nu l-am observat că vine).Eu am strigat după ei,că mă enervasem, dar degeaba că au început să râdă şi mai tare, apoi s-au oprit puţin mai departe şi au început să-mi facă tot felul de semne obscene.Chiar şi un cuplu de vârstnici care era prin preajmă a ţipat la ei,dar fără rost,tot aceeaşi reacţie au avut-o.
Un şut în OO nu puteam să îi dau pentru că era copil, altfel nu cred că mai ezitam.
Am păţit de mai multe ori să am de-a face cu specimene de genul, dar nu aşa mici.Toţi erau trecuţi de 17-18 ani. Oricum, niciodată nu s-a ajuns la pipăieli, cel mult să mă prindă de mână.Mă întreb cum vor fi peste câţiva ani dacă au început de pe acum să se comporte astfel?
Voi aţi păţit aşa ceva?(cu puţoi de-ăştia mici mă refer)

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Viitorul infractoriilor e cand auzi de ei. Probabil isi bat partenera si o cearta fara rost asa ajung

| Freya1 a răspuns:

Constant cu copii mici, băieți normali sau oameni in varsta.
Nu stiu ce educație primesc de acasa sau de ce au voie sa urmărească materiale pornografice la ani aia ca din alta parte nu aveau de unde sa învețe.Nu ai ce sa te complici cu astfel de oameni.
Eu am o problema cu cei in varsta.De un copil zici ca e curios sau a auzit de undeva de rahaturi din astea.De băieții mai mari zici ca nah, sunt hormoni cu toate ca se pot abtine macar sa nu devina agresivi in vorbe si gesturi dar pe cei in varsta nu ii inteleg.Frete sunt niste fete ce ti-ar putea fi copile sau nepoate cum rahat sa vorbesti lucruri vulgare sau sa faci gesturi obcene si pipaieli cu o copila?

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Am păţit şi eu o dată, mai demult când eram mai mică să merg cu mama pe stradă(nu chiar pe stradă, era un loc unde nu prea trecea multă lume) şi să dăm peste un moşneag care stătea mai la distanţă şi se mastwrba uitându-se la noi.Eu nu mai ţin minte întâmplarea pentru că eram destul de mică, mama mi-a povestit când am mai crescut.
În fine, ăştia ca el au şi probleme psihice.

| SG1995 a răspuns (pentru Freya1):

E pla, eu mai repede merg pe varianta că gestul avea ca scop distragerea atenție pentru eventualitatea de-a fura, la 10-11 ani, nici nu ți se școală, apăi să fie labagi excitați.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

De hormoni am zis la băieții mai mari.
Crede-mă că faca sta din curiozitate nu sa li se scoale (cu toate ca au erecrie si la vârsta aia).Se uita la filme pentru adulți ca au acces la internet, se vorbeste vulgar in casa sau se fac gesturi obscene si au de unde învață si ce vedea si sunt curioși

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in oras la mine e plin de ei, prin parcuri si peste tot mai ales vara.Cred si eu ca e o boala psihică pentru ca daca ar fi un fetis sau fantezie ar face-o o dată si gata nu constant.

| Freya1 a răspuns (pentru nimportequi):

Asa fac am spus că sunt mai multe variante printre care si educatia.
Păi uite sa iti dau un exemplu de altceva nu luat de femei.La mine in oras este un cartier de tigani, in cartierul ala au venit niște băieți din alta parte ca aveau ceva lucrare si nah, ii caza unde munceau. Unul dintre ei vroia sa plece prin oras după munca sau duminica dar ceilalti nu vroiau tocmai pentru ca ia avertizat patronul ca nu tare e ok cartierul si sa aiba grija.Ei, ala s-a dus sa se plimbe pe acolo si la un moment dat (probabil au fost filati ca sunt noi) a apărut un copil la vreo 5 ani si s-a luat de el, la scuipat si injurat si băiatul ăsta la prins de mana si la împins în colo, pai sa vezi tu atunci cati au ieșit, cred ca toate neamurile copilului si l-au luat pe asta la discuții încercând să îl sperie si poate eventual sa ia si ceva bani de pe el.Nu stiu cum sa încheiat povestea dar e clar ca cei mari a pus copilul sa faca asta expre sa aiba circumstante atenuante sa se ia de el.

| Celcestietot a răspuns:

Direct mare palma primea pe fata copilul ăla. Din moment ce te-a atins, poți să îi faci ce vrei. Ma refer dacă eram in situația ta.

| sabin89 a răspuns (pentru Celcestietot):

"palma primea pe fata copilul ăla."
Asta e interpretarea corectă a principiului "întoarce şi celălalt obraz"?

| Celcestietot a răspuns (pentru sabin89):

Dar ce, trebuia să chem 2 urși din pădure sau sa blestem părinții copiilor ălora? Uită-te în corinteni atunci. Creștinul este bun, dar nu este și prost.

| Cduncfujndf a răspuns (pentru Celcestietot):

Dacă ea are peste 18 ani, nu e legal să facă asta. Poate să intre chiar la închisoare.

| Celcestietot a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Atunci îi da la ficat :-)).

| SG1995 a răspuns:

Vezi ai grijă că de multe ori puradei de 11-12 ani folosesc genul ăla de strategie ca să te distragă, ca între timp să te fure altul din grup.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Este şi asta o variantă, dar în cazul ăsta, cred că au vrut doar să se amuze ca proştii.

| raMLesS a răspuns:

Pai daca esti bunaciune eu ce sa-ti fac

| Furnicuta000 a răspuns:

Doamne fereste! Asta e hartuire sexuala! Nu ma intereseaza ce comentarii ai primit aici, nici nu vreau sa le citesc. Cei care ti-au facut asta nu au absolut nicio scuza, iar cine crede altceva e un idiot. Nu e normal asa ceva. Cum sa vina un pustan strain (desi asta nu e relevant) sa te apuce de san? Cum?
Nu stiu ce ai putea face, legal probabil ca absolut nimic in Romania, dar sa nu traiesti niciodata cu impresia ca cineva poate sa vina sa te atinga fara consimtamantul tau. Daca mai patesti asa ceva ia atitudine, nu te lasa calcata in picioare, tipa la ei, tipa sa te auda toata lumea si sa stie ce specimene sunt, fa-le scandal si chiar sa ii bati (desi nu stii cum vor reactiona).
Si la 17-18 ani nu esti putoi, se presupune ca esti un om cat de cat copt la minte care stie sa respecte o persoana. Repet, nu au nicio scuza!

Si inca un sfat. Fugi, fata mea, fugi din tara asta! Nu mai avem niciun viitor aici.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

De ăștia sunt peste tot și au fost cam dintotdeauna, sincer sa fiu nu prea ii văd bine, poate aia au probleme acasa cu parintii și fac așa ca sa uite de ele sau din lipsa de atenție sau pur și simplu se cred mai șmecheri ca acum ăștia au telefoane noi odată la 1 an! naiba știe!
Sa fiu drept nici noi când eram mici nu eram chiar niște icoane! Dar pe la vârsta aia măcar aveam respect asa pentru alții mai mari, sincer eu nici nu as fi îndrăznit sa mă iau eu de unul sau de una cu 5-6 ani mai mare ca mine.
Și acum ca o mică paranteza pe vremea când eram in a sasea(2012-2013)eu cu colegii împărțeam clasa cu unii de a 10 care făceau ore dimineata și mereu găseam clasa murdara de la ei! colegii ii luau la rost pe aia evident,apăreau discuții tâmpite cu diriga dar nu se ajungea la nimic! ba și unul din aia mari zicea ca el când era de vârsta noastră nici nu se gândea sa se ia așa in gura cu altul mai mare ca el! Bine pe mine nu prea mă interesa,n-aveam motive, sa mă cert cu aia, pentru ce? oricum cei drept nu prea ii interesa nici pe profesori, ziceau ca noi suntem de vina ca intram peste ei.
Desi nu pare încă sunt copii cu capul pe umeri care chiar arată ca merita sa fie independenți! am văzut unii destul de deștepți și fără inhibiții cu incredere in ei, deci nu e totul pierdut!
Cât despre ăștia de care zici tu ii văd peste vreo 10 ani undeva la Rahova sau Jilava! Pana la urma oricine primește ce merita in lumea asta!

| Dalmore a răspuns:

Da. Ăștia mici sunt mai tupeiști pentru că-s inconștienți. Pocnește-i liniștită.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Eh,parcă mergea o pălmuţă aşa mai zdravănă, dar al dracu' că iute a mai fost ăla micu', nici măcar n-am avut timp să reacţionez cum trebuie.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ciudată chestie

| Justme1997 a răspuns:

Unul dintr-un grup de 4 băieți de vreo 10 ani mi-a tras una peste fund si a fugit

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Pana si copiii de 10 ani fug de mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-au intrebat niste fetiscane, ce faci pisi, ti-ai luat geaca? Se pune? Solutia mea a fost sa le dau apa la moara pana s-au rusinat ca niste proaste

| eckblume a răspuns:

O profa ne-a povestit ceva intr-o ora. Vreo 4 baieti voiau sa hartuiasca o fata de 17 ani. Iesise de la ore pe la sapte seara. Profa ne-a zis:"Imi pare rau... foarte rau imi pare de baieti. Doi sunt in coma, iar doi sunt cat de cat vii." Era diriginta ei, fata fiind campioana la judo. I-a batut zdravan. Nu mai stiu ce varsta aveau tipii, dar nu aveau mai mult de 20. Asta inseamna sa dai de cineva care stie sa se lupte/apere.
Am patit si eu cu pusti. Cand i-am prins mana unuia mai bine au inceput toti sa tipe ca ii omor laughing Sunt extrem de enervanti si needucati pana la urma. Sau in autobuz, sa te atinga din "greseala". Am ridicat tonul si m-am luat de ei (11 sau 12 aveau).
Nu ai vazut la tv ca se apuca sa bata batrani pe strada fara motiv? Generatie nebuna, serios iti spun. Eu ma uit cine e in jur si ma departez ori sun pe cineva sa par ocupata si asa evit conflictele. Vazusem in tramvai tot niste pusti care se jucau bucurosi cu niste cutite - mai spune ceva, ca te taie un copil din "joaca" si "amuzament".
Ar fi necesara o aplicatie care sa ii invete si bunele maniere sau cum sa se comporte in societate.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru eckblume):

Ce tot vorbiti aici? A spus fata ca erau trecuti de 17-18 ani, vi se pare normal sau scuzabil?

| eckblume a răspuns (pentru Furnicuta000):

Mai citeste intrebarea. A mentionat "10-12" ani. Si ai interpretat gresit tot ce am scris. De unde reiese ca e normal? In fine, nu e nevoie sa-mi raspunzi. Intamplarea ei mi-a amintit de tipa de la judo, de asta era pe langa subiect.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru eckblume):

Scuze, am inteles ca unul de 17 ani i-a facut asa.
Dar totusi nu schimba ecuatia, copilul ala tot needucat si de neam prost e. Eu ii dadeam o palma.

| Andrei73802717159 a răspuns:

Si eu am aproape 14 ani si nu m-am comportat niciodata ca si ei.Asa ceva... Poate vorbeam mai tare si ii deranjam putin pe ceilalti dar in nici un caz nu faceam din astea nici cand eram cu prietenii mei.Cand vedeam pe un vecin 20-30 mereu il salutam cu buna ziua si sunt respectous.Astia sunt vitorii pedofili si nu trebuie neaparat sa ii judeci pe ei si pe parintii lor in mare parte pentru ca nu le-au oferit cei 7 ani de acasa.Mereu evit oamenii de etnie roma mai ales daca sunt si in grupuri pentru ca daca i-ai facut ceva lui unu vin inca 10.Nu trebuie sa reactionezi nervos adica asa e normal dar in viitor isi vor da seama ori ei ori parintii lor ce viitori criminali sau pedofili.