| Numai e:) a întrebat:

Imi place de un baiat... dar el este intra 6a(eu 7) si azi o prietena de-a mea i-a spus si maine oricum ne vom intalni la scoala pentru ca clasa mea este langa a lui.Cum sa reactionez? Imi e cam rusine ca o sa-si bata joc.(imi e cam frica sa nu-si bata joc)Multumesc mult

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cum sa-si bata joc de tine? Ce copila poti fi! La varsta asta baietii de-abia asteapta sa cunoasca o fata, nu au inca rautatile baietilor mai mari. Eu cred ca daca tu esti naturala, si vorbesti cu el deschis, nu are de ce iasa rau. Daca nu e pregatit spune-i ca-l astepti, si el va fi tare magulit. Am uitat ca trebuie sa te gandesti ce sa-i raspunzi daca te intreaba :' dar de ce-ti place de mine '?

| D A R i U t S s A a răspuns:

Hm. poartate absolut normal. daca e sa treci pe langa el. absolut normal parca nu s'ar fi intamplat nimic.

Daca in caz ca te baga in seama iti spune ceva. te uiti la ei si ii zambesti.nu cred ca e batut in cap sa iti spuna ceva de rau. pentru ca in faptul de a place pe cineva nu e nimic rau. in caz ca iti spune ceva rau.aruncai o privire urata din suflet sa simta.si gata ai rezolvat-o si asa o sa afli si ce fel de baiat este. daca incepe sa isi bata joc de tine.ai terminat-o cu el."la reverede" daca din contra iti spune ceva frumos te baga in seama etc inseamna ca poate si el te place!

Deci ai grija ce faci maine
Bafta!

| Amrita a răspuns:

Buna :* Pai cum sa-si bata joc? Vreau sa zic ca totusi e cu un an mai mic ca tine. Nu ca asta ar fi un lucru rau, dar stii tu ce se spune despre baieti big grin ...ca se maturizeaza mai greu. Nu trebuie totusi sa ai o atitudine de superioritate pentru ca poate, daca e un baiat mai timid se va speria si chiar daca te va place va ascunde asta. Eu zic sa fii un pic indiferenta dar sa ai grija sa ii mai arunci cate un zambet din ala pe care numai tu stii cat de dulce ehee hee. In rest. totul va decurge ok daca e un baiat de treabawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita...toti baietii sunt la fel! si mie imi place de un baiat dar el si-a batut joc de mine.de atunci incerc sa-l uit, chiar daca il vad in fiecare zi.Deci, incearca sa nu bagi in seama ceea ce iti va spune(daca iti va spune ceva de rau)