| JustMusic a întrebat:

In calea unei cariere de succes a unei FEMEI, exista doua mari obstacole, si anume : gandirea angajatorilor cum ca femeile nu isi doresc foarte mult o cariera de succes si al doilea famila, odata cu intemeiera acesteia o femeie nu va mai pune munca pe primul loc ci viata de familie.
Considerati aceste lucruri un obstacol in calea unei cariere de succes a femeilor? Credeti ca pot fi depasite aceste ostacole?

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Cine le pune sa-şi întemeiezefamilie dacă vor să facă carieră?

| JustMusic explică (pentru Woodenpints91):

In viziuna ta familia e un obstacol? O femeie trebuie sa alega ori familia ori cariera, nu le poate avea pe amandoua?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru JustMusic):

Eu de unde să ştiu ce alege o femeie? PEntru mine familia e ceva inutil. Cariera la fel.
Doar că, din experienţă am învăţat că dacă vrei să faci ceva bine, extrem de bine, ar cam trebui să renunţi la celelalte chestii.
Un specialist ştie cât mai multe despre cât mai puţin, nu invers.

| LolaLollita a răspuns:

Daca intr-adevar o femeie isi doreste o cariera de succes, o va avea. Va face ceea ce e nevoie pentru a ajunge acolo unde si-a propus.

| JustMusic explică (pentru LolaLollita):

Da sunt de acord cu ce zici tu.Dar tu vezi familia ca un obstacol in calea carierii? Crezi ca in timp mentalitatea angajatorilor se va schimba?

| LolaLollita a răspuns (pentru JustMusic):

Si cariera si familie, e greu. Personal, in acest moment, nu-mi vad viitoarea familie ca un obstacol in calea carierei mele, insa e posibil sa imi schimb modul de gandire in viitor. De asemenea, cred ca dupa ce ajungi intr-un punct inalt in cariera, iti poti permite si momente alaturi de familie, nu doar lucru.
Daca se va schimba sau nu, depinde si de firea angajatorului si de locul de munca.