| depression17 a întrebat:

Inca o intrebare mai ciudata dar sunt convins ca se intampla destul de des: cum ati reactiona daca ati intalni partenera/partenerul visurilor voastre dar ati fi refuzati pe motiv ca zodiile voastre nu sunt compatibile? Ce parere aveti despre persoanele care cred in zodii? Au vreun handicap mintal?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu au handicap. Au o anumită convingere pentru asa ceva.
Oricum, cand vor gasi partenerul perfect, conform zodiei, va fi prea tarziu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Handicap mental? Lool.
Nicidecum, dar dacă baie crede in zodii clar nu ar fi partenera visurilor mele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca e partenera visurilor tale si ea totusi te refuza din cauza zodiei, inseamna ca nu e partenera visurilor tale.Aceasta persoana, pentru tine, ar fi poate mai mult sau mai putin ca ea, dar minus atractia excesiva pentru zodii. Asa cum, probabil, pentru ea partenerul ideal ar fi cineva la fel de interesat de zodii sau alte cele.

Din punctul meu de vedere, e cam deplasat sa judeci pe cineva doar bazandu-te pe ziua de nastere. Si oricum dupa logica lor, lucrurile sunt mai complexe, adica exista si ascendent plus alte smecherii. laughing

In acelasi timp, cred ca e amuzant cand se potrivesc unele descrieri si trasaturi de personalitate etc conform zodiilor.Insa sa intreci limita si sa privesti totul mult prea in serios, nu deloc ok.

| Hammurabi a răspuns:

De ce ar trebui să aibă handicap? laughing
Fiecare crede în ce vrea și în ce are chef. Ce treabă ai tu cu ce crede altul? Există vreo regulă?

O tipă care mă refuză pe motiv de zodii compatibile, nu e deloc partenera visurilor mele. laughing
Și nu cred că ar apuca să mă refuze, pentru că nu i-aș da eu ocazia. Nu m-aș combina eu cu cineva de genul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare aiurea. Zodia nu definește în totalitate un om. Cei care cred orbește in zodii și horoscop sunt prea creduli și ușor influențabili. Nu contează zodia când iubești un om.

| troleibuz a răspuns:

Toti avem cate o credinta mai ciudata sau absurda, nu e niciun handicap, de fapt e chiar foarte natural sa cauti sa iti explici cumva anumite evenimente din viata ta prin tot felul de teorii. Viata e destul de absurda si fara lucruri din astea am lua-o toti razna. In plus exista o chestie psihologica a oamenilor care in copilarie nu erau foarte intelesi, asa ca acum au barnum effect, tendinta de a cauta sa se identifici cu zodii, teste de personalitate etc. Chestia asta le aduce confort, asa ca nu m-ar supara asta pentru ca mi se pare o chestie inofensiva. Dar nu vad cum ar putea fi cineva fata visurilor, dar sa nu bifeze toate casutele. Inseamna ca si tu o judeci pe ea la fel de superficial cum te judeca ea pe tine.