| CostinAlamariu a întrebat:

Întrebare pentru bărbați și baieți.

Voi n-ati simtit niciodata dorinta de a muri în luptă? Alături de camarazi gândindu-vă ca parasiti viata asta eroi și nu legume într-un pat de spital.

Cel mai probabil majoritatea o sa ziceti nu. Dar daca n-ati visat sa muriti in lupta macar simtiti dorinta de luptă? De o luptă nobilă pentru o cauză mai mare ca voi.

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Parca de cateva ori. Dar nu pentru cauze nobile...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Unde e ObergefreiterJosephPorta?

| Catrice a răspuns (pentru floresdemayo):

Se antrenează sa moara cu talenthee hee

| Coloringthevoid a răspuns:

Nu esti erou daca omori, si poti sa justifici cat vrei ca omori pentru nu stiu ce cauza nobila, dar iti zic sincer ca oamenii stiu mult prea putine, si cu siguranta printe lucrurile pe care nu le stim este ce defineste o ''lupta nobila'', deci tot ce poti sa faci este sa omori aiurea cu o justificare foarte grandioasa care sa te distraga de la cat de barbar e actul in sine.

| CostinAlamariu explică (pentru Coloringthevoid):

Sa ucizi alti oameni nu este deloc dezirabil și pacea este cea mai nobilă opțiune posibilă, dar dacă țara ta, orașul tău, familia ta este atacată sa stai cu mainile în sân ca un laș este un barbarism în sine.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Nu sunt de acord, istoria se tot repeta si oamenii se omoara intre ei tocmai ca pun pe primul loc binele personal si cercul de apropiati decat binele altuia.Nimic nu ar trebui sa justifice omorul, si oamenii care omoara in razboi nu fac nimic diferit de cei care omoara pe strada pe timp de pace, dar nu stiu cum am ajuns sa consideram ideea de a lupta in razboi ca fiind superioara moral ucisului in orice alt context, si esti si un ''erou''pentru asta, pe cand daca ucizi pe timp de pace esti un criminal.

| NuImiSuspendaContulPls a răspuns (pentru Coloringthevoid):

După logica ta, criminalii nebuni trebuie lăsați în pușcărie și gata. Nu! Trebuie înjunghiați, împușcați, arsi pe rug, crucificati, trași în teapa și fierți ca după cadavrele lor sa fie mâncate de câini. Sa vezi ce spaima vom baga în oamenihee hee

| NuImiSuspendaContulPls a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Hai ma, eu vin sa te omor pe tine, tu ce faci? Nimic?

| Coloringthevoid a răspuns (pentru NuImiSuspendaContulPls):

Daca vii sa ma omori ma apar dar nu te omor ca sa ma apar,mi se pare penibil si animalic sa omor doar ca sa mi asigur supravietuirea,si daca trebuie sa omor ca sa ma apar mai bine mor,evident nu stiu cum as reactiona cu adevarat intr-o situatie de viata si de moarte dar principiul ramane asta, oamenii sunt impresionanti tocmai fiindca au abilitatea de a trece peste ce a animalic si de prim instinct, si caut sa valorizez ceea ce e uman, gandit virtuos si impresionant, nu ceea ce poate avea si orice alt animal care si asigura supravietuirea

| NuImiSuspendaContulPls a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Deci, tu ai un pistol în mana. Și criminalul are un pistol în mana. Tu ce ii faci? Ca ala vrea sa te împuște. Deja a dat niște gloanțe oarbe ca să te sperie. Tu îl împuști instant. Doar nu vrei sa mori tu, nu? Criminalii, hoții și violatorii trebuie sa moara iar cadavrele lor sa fie mâncate de câini.

| CostinAlamariu explică (pentru Coloringthevoid):

În situatia ipotetică în care un bărbat are un cuțit în mână și e gata să înjunghie un copil, iar un polițist e destul de apropiat de cei 2 ca să poată să-l împuște pe criminal nu ar trebui să-l împuște pe criminal ca să salveze copilul?

Altfel spus ai lasa un copil sa fie înjunghiat și omorât în chinuri groaznice și ai lasa o familie fara copil doar fiindca nu vrei sa-l impusti pe criminal?

| Morbid a răspuns:

Binenteles ca am visat, da nu ca mor in lupta, ci mor si imi pun viata in pericol pentru a salva crush-ul care il am.
Am visat o data ca fac black flip-ul peste o masina care e pe cale sa o loveasca, sau o dau la o parte in timp ce ma loveste putin pe mine. Sau o salvez de UN betivan care o hartuieste si imi multumeste si zice eroul meu etc etc.

Legat de dorintele tale, toti le avem intr-o anumita masura, trebuie sa gasesti vreun sport care sa te reprezinte si sa ti scoata adrenalina din tine.

| Iamlolanoah720 a răspuns:

As vrea ca iubirea vieti mele sa lupte pentru mine asa cum spui tu. Dar nu sa moara
Si eu as lupta pentru el
Dar nu sa mor
Sau poate sa murim amandoi
Ca romeo si julietta vai dee mineeeee ce frumos ar fi

| Alexnix1 a răspuns:

Este ceva normal.

| NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri a răspuns:

Da, visez sa ma duc pe front în Transnistria și sa aduc toți romanii sub granițele României.