| Zabbyel a întrebat:

Let's see >: (in viata) obrăznicia love struck un avantaj sau un dezavantaj?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Obraznicia e un dezavantaj.
Indrazneala insa, se transforma in avantaj!

| darrio2007 a răspuns:

99% dezavantaje.Dar restul de 1% daca este folosit la momentul potrivit chiar poate constitui un avantaj.

| DNSK a răspuns:

Daca e folosit cu cap..si aici vorbesc in general, nu doar de obraznicie

| William a răspuns:

Uneori este un avantaj pentru ca te face sa pari mai... smecher, important decat esti iar alteori este un dezavantaj deoarece ajungi batut acasa si iti faci multi dusmani in loc sa iti faci prieteni.

| AtateaConditii a răspuns:

Dezavantaj. O sa iti pierzi prietenii, o sa existe o multime de barfe despre tine, lumea o sa se fereasca sa iti spuna adevarul in fata de frica sa nu ripostezi deci prin urmare o sa ai numai prieteni la nivelul tau adica obraznici care o sa te lase la greu si la mine o sa sara toti.

| Jokyo a răspuns:

Dezavantaj...

| CuteKitten a răspuns:

Obrăznicia-dezavantaj
Îndrăzneala-avantaj