| m0rticia a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu dar eu inca il mai iubesc.
Motivul pentru care ne-am despartit este, ca el era cam afemeiat.
Dar acum cateva zile mi-a spus daca ma impac cu el dar eu i-am zis ca nu pentru ca stiam ca are prietena desi el a negat acest lucru. Dar dupa a pus poza la avatar cu alta fata. Spuneti-mi si mie ce ar trebui sa fac, sa ma impac cu el sau sa il uit? Desi ar fi cam greu sa il uit pentru ca este de la mine din liceu si nu as putea pentru ca l-as vedea in fiecare zi...tnx

Răspuns Câştigător
| FuunkiiieDoll a răspuns:

Pai eu cred ca nu merita...trebuie sa ai un baiat langa tine care sa te iubeasca sh sa te adore.sa iti faca complimente sh sa iti spuna ``Te iubesc!`` pe fiecare zi.meriti sa fi pretuita.
. nu trebuie sa il lasi sa puna mana pe altele sh sa le spuna vorbe frumoase. ceea e de inteles ca le iubeste pe ele.sh dupa aia sa vina la tine. el te considera roata de rezerva.adica daca il parasesc alea sa aiba cu cine sta.sa nu fie singur.
..sh in mintea lui te considera o fraiera.sh tu nu meriti asta. tu esti speciala.in plus sh toti din liceu o sa te considere o fata fara demnitate.
. nu te merita. eventual vorbeste cu el.sh la urmatoarea greseala dai papucii sh fa`l sa se considere ca o carpa.
succes love struck

3 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Draga mea daca de la inceput este un tip afemeiat crezi ca se va lasa de chestia asta?
De ce sa fii tu carpa lui el se duce la alta si dupa vine la tine.nu nene intoarce si tu roata, nu ii mai accepta una ca asta
Te inteleg ca il iubesti insa ce vrei sa traiesti cu el asa? sa te impaci sa te despartii si tot asa.
Lasa-l daca nu stie sa pretuiasca ce are langa el e vina lui!
Ai tot timpul inainte...

| GeorgianaGeo1 a răspuns:

Buna! Deci... inteleg ca este greu. dar, ar trebui sa faci astfel: Incearca sa te gandesti ca nu exista daca trece pe langa tine nu il baga in seama si daca vorbeste cu tine pleaca de langa el. si daca nu te lasa in pace spune-i: Stiu ca ai pe altcineva si nu am intereseaza de tine, eu vreau doar sa ma lasi in pace si sa pleci de langa mine! Asta ar trebui sa te ajute dar daca tipul este cam insistent mai bine ar fi sa il uiti si sa te faci ca nu il cunosti pentru ca el daca vede ca spui intruna nu si nu el va continua pana cand iti va scoate mintile! Deasemeni daca nu este la tine in clasa este foarte bine pentru ca daca era la tine in clasa era mai complicat thinking daca nu merge asta da-mi mail cu ce s-a intamplat... si iti voi raspunde. pls funda?puppy dog eyes kiss

| iulia_6060 a răspuns:

Si eu am un iubit afemeiat. dar neam stabilit un compromis. daca tu faci ce faci.atunci fac si eu la fel.si vad ca e bine.chiar daca uneori sunt geloasa si pot suporta ca sta de vorba cu o alta fata sau pune mana pe ea.am discutat cu el si mi-a spus ca el chiar daca face asta tot pe mine ma iubeste si va veni mereu la mine.acum depinde de genul de baiat care este fostul iubit. dar pana la urma te plictisesti mereu de aceeasi persoana.acum depinde de tine si de el normal