| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de un baiat si am vrut sa imi vad de viata, asa ca am rupt legatura si am incercat sa ies cu altul, care m-a dezamagit destul de repede. In ziua aia m-am pus in pat, i-am dat acelui tip mesaj ca e gata, nu mai vreau si m-am pus pe plans. Dupa cateva minute primesc mesaj de la fostul daca sunt bine, il intreb de ce nu as fi, si imi zice ca ma cunoaste de prea mult timp si pur si simplu simte ca s-a intamplat ceva.
Credeti ca oamenii pot lega legaturi din astea psihice? Eu nu cred, dar m-a speriat rau cum a trimis mesajul acela la fix...

Noi am fost cei mai buni prieteni de la 12 ani si vreo 2 ani impreuna, un an nu am vorbit deloc, apoi o vara am incercat iar sa reluam dar nu a mers in toamna ne-am despartit iar, deci cam 6 ani am fost apropiati si faza asta a fost dupa anul de pauza...
Chiar daca ar exista legaturi din astea, intr-un an de lipsa de orice fel de contact ar trebui sa slabeasca nu?

Chestia e ca au mai fost cateva dati de atunci cand a dat semne de viata si isi amintea ca exist doar cand eram in situatii critice.

Eu nu am prieteni comuni cu el, stam in orase diferite, nu am viata expusa pe nicaieri, deci sa stie de la altii prin ce trec e exclus

Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Ar trebui să știi că sunt unii băieți "deștepți" care te pot face să vorbești singură. laughing
Și nu că ar avea ei puteri parapsihice, dar nu uita tu la ce nivel e tehnologia din ziua de azi.
Dacă ți-a plasat in bug (microfon minuscul de câțiva milimetrii) undeva prin cameră dacă a fost vreodată la tine, sau prin haine prin căptușeli, poate asculta pe telefon tot ce faci și ce se întâmplă în jurul tău. Deci n-ar fi nimic parapsihologic să afle când plângi. laughing
Și la modul ăsta e mult mai simplu să te manevreze și manipuleze. Nu-i așa că te-a făcut să te gândești la el crezând că aveți legături psihice? laughing
Și asta e doar o variantă. Dar dacă ai afla câte variante există, cu care ți-ar putea face mintea varză, te-ar lua durerea de cap.

| thankunext a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu m-a facut sa ma gandesc la el, ajunsesem sa il urasc pe atunci si el stia asta. Ideea asta cu bondul psihic e recenta ca acum constizez cat de ciudat era

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Telepatie. Poate.

| 4evergentleman a răspuns:

Coincidenta. Nu mai crede in vorbele siropoase ale băieților ci în fapte și faptele timpul le dovedește nu niște vorbe dulci răsuflate.