| Georgiana2905 a întrebat:

Mi se termina vacanta in 3 zile. Urmeaza din nou despartirea de parintii mei, de surorile mele si de tot ce am trait aici in aceste 2 luni. Imi este f greu iar cand ma gandesc la plecare... offf. Sunt fff emotiva dar totusi nu as vrea sa `plang cand imi voi lua ramas bun ...Nu stiu daca voi reusi. in grea situatie ma aflu si asta simt inca de mic copil. Plecarile astea...

Răspuns Câştigător
| emi a răspuns:

Te inteleg perfect...cred ca am ghicit situatia, pleci in strainatate si iar la munca...sau nu?
Daca am ghicit este pentru ca trec prin acelasi lucru in fiecare varasadDaca nu am ghicit nu conteaza...pentru ca tot te inteleghappy
Insa cred ca sti si tu ca situatia revine la normal cand te intorci la 'ordinea zilei', fiecare avem diferite motive de a lasa persoanele iubite in spate...insa asta-i viata si nu are leac...Rezista acum, iar dupa o luna dupa ce ai plecat iar vei simti eternul dor pentru eisad
Si desi avem tel. net etc.pe mine niciodata nu ma consoleaza cu nimic, pur si simplu ma informez de ceea ce se intampla pe acasa, dar nu esti intr-adevar acolo cu ei... ce sa-i faci crestem, deci zburam din cuibul nostruhappy
si plange...iti va face bine, iar ei te vor intelege(oriunde te-ai duce, poate ne zici si noualaughing

4 răspunsuri:
| Georgiana2905 explică:

Exista surse de comunicatie ...de la internet la telefon dar pentru mine despartirile indiferent ca sunt la ordinea anilor sunt dureroase. Nu as vrea ca ai mei sa ma vada ca plang,,, si nici eu nu as vrea sa ii vad pe ei.

| Georgiana2905 explică:

Mi-am petrecut vacanta de vara in Spania la ai mei iar la intoarcere parca totul se facea negru. Am pus f mult suflet in a-mi educa surioara si in a o invata unele lucruri elementare si acum la pelcare simteam ca nimeni nu o va mai invatat ca mine, ca nimeni nu va mai avea atata rabdare. Timp de 2 luni jumatate i-am fost ca o mama iar ea chiar asa ma vedea. Obisnuiesc sa pun mult suflet in ceea ce fac. Intotdeauna mi s-au parit grele despartirile.
Aici m-am intors la facultate si al viata mea de zi cu zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai unde pleci Georgiana? acolo nu exista net sa vorbesti cu surorile tale si mami? pleci departe?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ce sa-ti spun Georgiana, daca sacrificiul pe care-l faci merita, atunci mergi unde ti-e drumul.