| anonim_4396 a întrebat:

Nu vi se pare ciudat? : Mergeam cu trenul impreuna cu cineva.In gara Un baiat cam de 20~+ani ma intreaba daca acest tren merge la destinatia x. Ii confirm ca da, ulterior fara ca eu sa spun ceva.incepe sa povesteasca ca nu a mai fost cu trenul de 10 ani etc.
Tinand cont ca eram insotit de cineva, nu aveam chef de conversatii.
Urc in tren, cu persoana cu care calatoream si ne asezam pe 2 scaune (fata in fata daca stiti cum sunt scaunele alea),aveam si bagaje le pun jos, umpland locul. Desi tot vagonul era aproape gol, baiatul din gara se pune cu un rand in spate. Persoana cu care calatoream se ridica pentru a saluta un fost prieten de a lui care statea in apropiere de scaunele noastre., moment in care baiatul care statea cu 1 rand in spate, se pune deodata langa mine. Desi a vazut clar ca nu eram singur + aveam bagaje de cu greu incapea de ele. Si-a facut loc si s-a pus langa mine/fara sa intrebe daca e liber sau ceva (statea cu picioarele pe afara ca nu avea loc sub masa) Dupa cateva minute persoana cu care calatoream vroia sa se puna inapoi... Ca sa nu ii spunem pe fata sa se mute de acolo, iau bagajele si ne mutam noi de acolo.
Mie mi se pare foarte ciudat, ca un necunoscut sa se puna asa langa tine luand in considerare detaliile de mai sus. (exclus posibilitatea ca baiatul sa fi fost gay sau hot-sa fure din bagaje etc).

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si daca era gay ce se intampla? faci o asociere gresita, gay,hot = fi serios, uni sunt asa invatati mai ales daca sunt in varsta sau crescuti la sat,acolo in comunitatea lor ei se simt mai deschisi, in timp ce la oras e altceva, esti barbat puteai sa te impui, ce inseamna a fi barbat? a te impune in fata cuiva, asta inseamna a fi mascul, prima oara cu frumosul =asa e civilizat

| Hammurabi a răspuns:

Cum adică să se așeze lângă tine fără să întrebe, când vagonul era aproape gol?
Prima reacție ar fi fost să-l întreb "Hei, ce vrei să faci?"
Și în funcție de răspuns, mi-aș fi dat seama dacă e gay, tâmpit, sau plecat cu pluta. Și aș fi reacționat în continuare ca atare.
Bineînțeles, nonviolent. Dacă nu era gay.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sunt foarte multi oameni ciudati in lume, nici n-ai idee. Nu e nimic nou, adica mie nu mi se pare ceva uau, pentru ca patesc tot timpul dubiosenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate a vrut sa se amuze/ testeze, sau are probleme la cap.
E interesant sa vezi cum reactioneaza oamenii.Trebuia sa-l caftiti. Aia ar fi o idee plauzibila.