| IonutSiAtat92 a întrebat:

O simpla intrebare care ma macina. Exista sau nu Dumnezeu?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e troll

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt milioane de intrebari si subiecte despre acest lucru. Raspunsul nu o sa se gaseasca pe TPU :)

Te invit sa vezi raspunsul meu de aici:
https://www.tpu.ro/......-speranta/

| CIaudiu a răspuns:

Nu exista.

| IubescRomânia a răspuns:

Există. Dovezi sunt destule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IubescRomânia):

Spune Una. Dumnezeu nu poate fi dovedit, totul se bazeaza pe credinta oarba si filozifii ce implica jocuri de cuvinte, termene ambiguu pe principiul: Nu poti nega ceva ce nu poate fi dovedit.

| IubescRomânia a răspuns (pentru anonim_4396):

Miile de viziuni cu Dumnezeu, sutele de moaște ale sfinților care nu putrezesc deși nu au fost mumificate, vindecările miraculoase și rugăciunile ascultate sunt dovezi ale existenței lui Dumnezeu.

| IonutSiAtat92 explică (pentru anonim_4396):

Totusi,cum s-a creat totul? Cum am aparut noi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IubescRomânia):

Nu exista nici o viziune autentica, Moastele sfintilor putrezesc bineinteles cele care sunt aratate sunt mumificate sau false. Nu exista nici o vindecare autentica care sa se poata atribuii exclsusiv rugaciunii

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Inainte sa vb de Dumnezeu ia in calcul faptele ce pot fi dovedite. Religiile care se inchina la Dumnezeu : Crestinismul, Islamul, Iudaismul fac impreuna 60% din populatia planetei. Restul de 40% se inchina la alti zei sau sunt atei.
Religia Abrahamica (Dumnezeu) are aproximativ 3000-4000 de ani vechime cunoscand faptul ca initial era doar o mica minoritate din populatia lumii. Iar Tari, civilizatii umane existand cu mult inaintea lor
Cum am aparut noi: exista teoria evolutiei, iar tehnologia moderna poate dovedi evolutia.