| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oamenii se schimba,nu stiu,uneori cand fac o schimbare la mine ma uit in urma si vad oameni cu care am interactionat candva,oameni cu care am râs si m-am simtit bine,oameni care m-au apreciat m-au placut asa cum eram,dar uneori viata cere o schimbare,si din pacate multi te parasesc cand nu mai esti ce ai fost si mi-e teama sa ma schimb, daca ma schimb cum voi fi privit de vechii mei prieteni care le-au placut trasaturile mele rele asa cum erau? Ganditi-va la un alcolic caruia ii placeau chefurile care devine preot, cum e privit acum de vechii prieteni?

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Nu. Ideea e ca tu nu ai inteles ce am vrut sa spun eu. Eu, m-am referit sa nu iti pese ce cred altii, ca nu asta e important. E mai important cum te privesti tu. In niciun caz ca nu am facut referire la faptul sa te gandesti mai mult la tine. Intre cele doua e o diferenta.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Normal că acel om dacă devine preot va trebuie să se despartă de vechile cercuri și va fi înconjurat de preoți. Asta dacă nu printre acei prieteni alcoolici a fost unul care s-a putut numi prieten adevărat și cu care pe ascuns mai se întâlnesc o dată pe săptămână la un pahar de vin și spun o rugăciune înainte.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu conteaza cum te privesc prietenii, conteaza cum te privesti tu!

Răspuns utilizator avertizat
| Florentina9210 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Nu. Ideea e ca tu nu ai inteles ce am vrut sa spun eu. Eu, m-am referit sa nu iti pese ce cred altii, ca nu asta e important. E mai important cum te privesti tu. In niciun caz ca nu am facut referire la faptul sa te gandesti mai mult la tine. Intre cele doua e o diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prietenii aceea sau cum ii numesti tu ar fi tinut la tine te-ar fi acceptat indiferent cum esti, iar daca ai face o schimbare la viata ta indiferent de cat de mare ar fi sa fie alaturi de tine si sa nu te critice sau sa te judece, ci sa te sustina in totalitate chiar daca stiu ca alegerea ta nu este tocmai cea mai buna.Asta inseamna un prieten, nu ce ai scris tu mai sus.