| anuta25 a întrebat:

Oare ce va fi dupa ce se v-a termina catastrofa in 2012 ce va fi cu planeta noastra? Oare v-a exista?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu se VA termina nimic, nu VA fi nicio catastrofa, poate doar tu VEI invata sa scrii corect romaneste.
Dar, probabil ca si asta, ca si "catastrofa", e doar un vis.

Abh
| Abh a răspuns:

Tu vezi-ti de scoala deocamdata, ca de catastrofa are cine sa se ocupe. Este a nu stiu cata intrebare pe ziua de azi, despre 2012, ce aveti, fratilor, chiar nu aveti alte preocupari?

| juniper a răspuns:

Nu va veni sfarsitul lumii, se termina doar calendarul mayas, dar nu va veni sfarsitul lumii.

| juniper a răspuns:

Nu va veni sfarsitul lumii, se termina doar calendarul mayas, dar nu va veni sfarsitul lumii, stai linistita.

| Hombre a răspuns:

Se va lua de la capat, balauri, dinozauri, brontozauri Adam, Eva si tot tacamul.

| constantyna a răspuns:

Nu stie nimeni nici ce va fi maine, dar in 2012!? Fii calma si fa ceea ce trebuie sa faci potrivit cu aspiratiile tale, cu viata ta de acum, sa fii buna pe cat posibil si nu te mai gandi la profetii care nu stim cat de credibile sunt(sunt multe teorii privind data de 21 12 2012). Poti citi Capitolul Apocalipsa(Revelatia) din Biblia ortodoxa, si vei vedea ca nici un om nu poate stii cand va stapani Antichristul pe Pamant, desi omenirea se apropie de acel moment, prin "comportamentul" ei de autodistrugere. Atata timp cat mai exista oameni buni, care se roga si actioneaza pentru binele oamenilor, in virtutea celor 10 porunci, Apocalipsa va fi mai tarziu, ca sa se mantuiasca sufletul si al acelor oameni "buni" care mai sunt sau care vor mai fi.(Se scrie corect asa:va exista, va fi, este timpul viitor al verbelor a fi si a exista). Iar Apocalipsa nu va fi sfarsitul, ci un nou inceput, citeste in Biblie.